Głogowska nareszcie oddana kierowcom

  Głogowska nareszcie oddana kierowcom

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od czwartku kierowcy przejeżdżający ulicą Głogowską mogą korzystać z zachodniej nitki tej drogi na odcinku od ulicy Rawickiej do strumienia Junikowskiego.
  W tym miejscu ułożona została specjalna nawierzchnia o drobnym uziarnieniu, która znacznie wycisza hałas spowodowany przez samochody. Obecnie na ulicy Głogowskiej trwają prace wykończeniowe.

  - Roboty bitumiczne powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu - mówi Paweł Alejski, dyrektor wielkopolskiego oddziału Eurovia Polska. - Otworzyliśmy już ulicę, aby kierowcy mogli z niej w pełni korzystać. Ruch jest także możliwy na wiadukcie.
  Tam trwają jeszcze prace wykończeniowe, polegające między innymi na budowie ścieżek rowerowych, barierek, znaków drogowych i montażu sygnalizacji świetlnej. Na zatokach autobusowych z kolei układana jest kostka brukowa.

  Ulica Głogowska na tym odcinku będzie drogą ekspresową, o dopuszczalnej na terenie miasta prędkości 80km/h, a także posiadającą pierwszeństwo przejazdu. Zanim jednak kierowcy wypróbują nową trasę, powinni się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bo w tym miejscu obecnie panują ograniczenia do 40 km/h. Drogowcy zaczęli malować oznaczenia poziome, w tym przejścia dla pieszych. Nie ma jeszcze pasów, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność. Jednak jak zapewniają drogowcy, będą wykonywać oznaczenia tak, aby nie utrudnić zbytnio przejazdu.

  - Wkrótce na ulicy Głogowskiej powinna zacząć działać sygnalizacja świetlna - mówi Paweł Alejski. - Próby oświetlenia zaczniemy z początkiem przyszłego tygodnia.

  Drogowcy zamierzają zakończyć prace do 30 maja. Tym samym dobiegnie końca trwająca kilka lat przebudowa tej ulicy. Ze względu na szeroki zakres prac inwestycja podzielona została na trzy etapy: w grudniu 2007 roku zakończyła się przebudowa odcinka wiadukt Górczyński - ulica Rawicka, natomiast od maja ubiegłego roku można jeździć po odcinku od strumienia Junikowskiego do Autostrady A2.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra wiadomość

  xAx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Zamiast stać w korku na Głogowskiej postoicie w korku w Komornikach....
  Co z ekspresówką do Wrocławia?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo