Wiceburmistrz Śremu odwołany

  Wiceburmistrz Śremu odwołany

  Adrian Domański

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Osiem dni po wydaniu zarządzenia o odwołaniu Krzysztofa Łożyńskiego, wiceburmistrza Śremu Adam Lewandowski, włodarz gminy podał tę informację do publicznej wiadomości.
  Zamiast powołania zastępcy burmistrz rozszerzył kompetencje Hanny Brukarczyk, pełniącej od wielu lat funkcję sekretarza gminy. - Pani sekretarz będzie miała szersze uprawnienia na czas mojej nieobecności - tłumaczy Adam Lewandowski i wyjaśnia, że odejście jego zastępcy to efekt wspólnych ustaleń jego i Krzysztofa Łożyńskiego. Data zakończenia pełnienia obowiązków przez wiceburmistrza, to 25 czerwca. Jednocześnie Krzysztof Łożyński złożył wniosek o przyznanie mu renty. Wiceburmistrz zarabiał około ośmiu tysięcy złotych.

  Odchodzący na rentę Krzysztof Łożyński był w latach 90. ubiegłego wieku wiceburmistrzem, a w kadencji 2002-2006 burmistrzem. Jest członkiem postsolidarnościowego stowarzyszenia Komitet Obywatelski, rządzącego w gminie i powiecie śremskim z lokalną Platformą Obywatelską.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo