Nie ma odszkodowania za śmierć Piotra Majchrzaka

  Nie ma odszkodowania za śmierć Piotra Majchrzaka

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj od nowa rozpoczęła się sprawa odszkodowania dla Teresy i Jerzego Majchrzaków za śmierć ich syna. Piotr został śmiertelnie pobity 11 maja 1982 r. na ulicy Fredry w Poznaniu. Na sali sądowej zeznawało wczoraj 11 osób, które znały Piotra i opowiadały o jego działalności w opozycji.
  Mimo blisko 8- godzinnych zeznań 11 świadków, sąd uznał, że nie można dokładnie stwierdzić, że to ówczesna władza była winna śmierci nastolatka.


  - To że Piotr Majchrzak został pobity przez funkcjonariuszy ZOMO, to tylko poszlaki - uzasadniała wczoraj sędzia Karolina Siwierska. - Wskazują one na wysokie prawdopodobieństwo, że rzeczywiście tak było - dodała. Jak jednak podkreśliła "nie ma zupełnie dowodów, że jego śmierć była związana z działalnością na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego". Z tym nie zgadzają się ani bliscy, ani znajomi Piotra.

  Jest wiele poszlak, ale brakuje świadka, który widział zabójstwo Piotra

  Uczestniczył chyba we wszystkich manifestacjach, jakie wówczas były w Poznaniu i o tym opowiadał - mówiła Halina Juszczak, koleżanka Piotra z czasów licealnych i jedna z osób, z którą widział się kilka godzin przed śmiercią.

  Inni wskazywali także, że roznosił ulotki w niektórych dzielnicach Poznania, w tym o zbrodni katyńskiej. Był blisko związany z poznańskimi dominikanami. Także dość ostentacyjnie okazywał swoją orientację polityczną. - Niemal zawsze nosił opornik w widocznym miejscu. Tego dnia również miał wpięty w kurtkę - dodała Halina Juszczak.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Było do przewidzenia

  Jermar2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Bo czy palikotom zależy na wyjaśnieniu tej sprawy? Oczywiście, że nie. Zamach na IPN, wolne media (zawetowana ustawa medialna), ataki na "Solidarność", lustrację, świadczą, że nie. Może od tępego...rozwiń całość

  Bo czy palikotom zależy na wyjaśnieniu tej sprawy? Oczywiście, że nie. Zamach na IPN, wolne media (zawetowana ustawa medialna), ataki na "Solidarność", lustrację, świadczą, że nie. Może od tępego zomowca doszlibyśmy do notabla, który teraz cieszy się poparciem wysoko ustawionych w hierarchii.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo