Konin: Zapłacił za wóz, którego nie ma

  Konin: Zapłacił za wóz, którego nie ma

  OLA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mieszkaniec Konina został oszukany przez ogłaszającego się w internecie mężczyznę. Internauta oferował czteroletnią toyotę. Na poczet zakupu samochodu sprowadzonego z zagranicy koninianin wpłacił ponad 18 tys. złotych. Do dziś nie otrzymał zamówionego pojazdu, ani wpłaconych pieniędzy.
  Kupujący pod koniec kwietnia na portalu internetowym zwrócił uwagę na ogłoszenie o sprzedaży auta po atrakcyjnej cenie. Telefonicznie skontaktował się ze sprzedającym, który oświadczył, że w najbliższych dniach sprowadzi ten pojazd z zagranicy. Warunkiem sprzedaży miała być jednak wpłata 3,2 tys. złotych.

  Wcześniej, dla uwiarygodnienia transakcji, zaproponował zawarcie przedwstępnej umowy, którą zainteresowany kupnem otrzymał e-mailem. Na umowie było imię i nazwisko sprzedającego i pieczątka firmy, którą reprezentował. Po kilku dniach sprzedający potwierdził, że auto odebrał, uzgodnił również termin dostawy pojazdu do Konina.

  Na koniec poprosił jeszcze o wpłatę dodatkowych 15 tys. złotych. Gdy pieniądze wpłynęły na podane konto, internauta zniknął.
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo