Symulował kalectwo, aby wyjść na wolność

  Symulował kalectwo, aby wyjść na wolność

  Arkadiusz Dembiński, Paweł Gołąb

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ośrodku wychowawczym w Antoniewie pod Wągrowcem przebywa najczęściej młodzież, która weszła w konflikt z prawem. Tu trafił także - w listopadzie minionego roku - 16-letni Przemysław L., pochodzący z okolic podłódzkich Błaszek.
  Chłopak uwikłany był w kradzież telefonu nauczyciela w gimnazjum, w którym się uczył. Sąd dla nieletnich zdecydował, że Przemysław L. ma przebywać w ośrodku resocjalizacyjnym do ukończenia osiemnastego roku życia.

  Z tym chłopak nie chciał się pogodzić i postanowił skrócić swój pobyt w ośrodku w Antoniewie. Zaczął skarżyć się na problemy z chodzeniem. Przewieziono go więc do wągrowieckiego szpitala.

  - Skarżył się na niedowład w nogach . Tłumaczył, że został pobity przez wychowawcę. Jednak na ciele nie miał śladów, które mogłyby to potwierdzić - opowiada Adam Pezacki, ordynator wągrowieckiego oddziału dziecięcego.

  Ojciec 16-latka skierował sprawę do organów ścigania. Zajęła się nią komenda policji w Skokach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu. - Trwa wyjaśnianie całej sytuacji - przyznaje Jacek Matysiak, komendant policji w Skokach. Policjanci przesłuchują zarówno personel ośrodka, jak i przebywającą w nim młodzież.

  Funkcjonariusze przesłuchują wychowanków i personel ośrodka w Antoniewie

  16-latek za winnego całej sytuacji wskazuje wychowawcę w ośrodku. - Miałem posprzątać pokój, ale on znalazł kurz. Za to zostałem uderzony pięścią - wspomina Przemysław L., który dodaje, że nie był to pierwszy przypadek znęcania się personelu nad nim jak i jego kolegami. - Wyjaśniliśmy całą sytuację na własną rękę i na pewno nie doszło do takiego zdarzenia - zapewnia Iwona Grzegorzewska, dyrektorka ośrodka w Antoniewie.

  Wczoraj 16-latka przewieziono ze szpitala w Wągrowcu do Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. - Chcieliśmy być pewni, co do jego stanu. Nie mogliśmy bowiem znaleźć wyjaśnienia dolegliwości, na które się skarżył - wyjaśnił ordynator Pezacki.

  Poznańscy lekarze byli wczoraj powściągliwi, co do oceny stanu zdrowia nastolatka. Dowiedzieliśmy się jednak, że już dziś ma on wrócić do placówki wychowawczej. Iwona Grzegorzewska, dyrektorka ośrodka w Antoniewie mówi wprost: - Nie ma wątpliwości, że on symulował chorobę. Najprawdopodobniej po to, aby wydostać się z ośrodka.

  W taką wersję wydarzeń nie wierzy ojciec 16-latka. Zapewnia, że będzie walczył o ukaranie winnego - jego zdaniem personelu.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo