Musimy poczekać na kolejne inwestycje w nowym zoo

  Musimy poczekać na kolejne inwestycje w nowym zoo

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańskie nowe zoo w przyszłym roku czekają kolejne remonty i zmiany. Do tego czasu poznaniacy muszą się uzbroić w cierpliwość.
  W tym roku nie będzie więcej kas, miejsc parkingowych, wejścia od ulicy Browarnej i kolejek ułatwiających poruszanie się po rozległym ogrodzie. - To niedopuszczalne, żebym musiał przed kasą stać prawie godzinę - skarży się Robert Jamroziak. - Przyjechałem z małymi dziećmi i zmarnowałem tyle czasu. Czy rzeczywiście nie da się nic zrobić, żeby ułatwić ludziom oglądanie zwierząt?

  Po otwarciu słoniarni, każdy chciał zobaczyć jej dwóch mieszkańców - Ninio i Yzika.
  - Już miniony weekend był w nowym zoo bardzo spokojny. Po początkowej fascynacji wszystko powoli wraca do normy - mówi Bożena Przewoźna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania.

  W tym roku urzędnicy nie planują już żadnych dużych inwestycji na terenie zoo. - Nie mamy na to pieniędzy. Poza tym muszą zostać rozpisane przetargi na wszystkie prace, a na to potrzebny jest też czas. Zostanie przygotowane studium wykonalności, w którym zaplanowane zostaną nie tylko kolejki, ale także wejście od ulicy Browarnej z kasami i parkingami - wskazuje Bożena Przewoźna.

  Zgodnie z planem, kolejki mają jeździć po obiekcie dopiero od przyszłego sezonu. - Nie jest wcale tak prosto znaleźć odpowiednią kolejkę, czyli taką, która ma wszelkie gwarancje bezpieczeństwa i jest przystosowana dla niepełnosprawnych i przewożenia wózków dziecięcych - twierdzi Lech Banach, dyrektor poznańskiego zoo.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo