Wielkopolska powalczy o atom: powstaje specjalny zespół

  Wielkopolska powalczy o atom: powstaje specjalny zespół

  MIP

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Marszałek Wielkopolski Marek Woźniak ma powołać zespół do spraw rozwoju energetyki jądrowej w Wielkopolsce. Jest to kolejny krok w walce o elektrownię jądrową w naszym województwie.
  Zespół ma zajmować się promocją wiedzy o energetyce jądrowej, współpracą z instytucjami zagranicznymi i organizacjami pozarządowymi, w tym z ekologami. Do jego zadań będzie też należało monitorowanie i kształtowaniem opinii publicznej. Pierwsze posiedzenie zespołu ma się odbyć do 5 czerwca.

  Jest to już kolejne działanie Wielkopolski w sprawie pozyskania siłowni jądrowej dla naszego województwa. Wcześniej chociażby podjęto decyzję, że od października na Politechnice Poznańskiej zostanie uruchomiony nowy kierunek poświęcony energetyce jądrowej.

  Obecnie w Wielkopolsce typowane są dwie możliwe lokalizacje reaktora. Może to być Klempicz lub Konin. Będą one konkurować głównie z Żarnowcem w woj. pomorskim. Pod koniec tego roku powinna zostać znana liczba elektrowni jądrowych, jakie miałyby powstać w Polsce. Wówczas też zapewne przekonamy się czy reaktor powstanie w Wielkopolsce.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo