Turek: Nie chcą konińskiej stacji pogotowia

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szpitale w Turku i Kole mają jeszcze dwa dni na złożenie ofert w drugim postępowaniu konkursowym na świadczenie usług z zakresu ratownictwa medycznego. W turkowskim szpitalu znowu zawrzało. Miejscowe Związki Zawodowe wspólnie z samorządowcami i dyrekcją lecznicy sprzeciwiają się postępowaniu poznańskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
  - Procedura nie została unieważniona. To znaczy, że mimo stwierdzonych uchybień konińskie pogotowie po raz drugi weźmie w nim udział - mówi Ryszard Bartosik, starosta powiatu tureckiego.

  Zwycięstwo Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Koninie wywołało falę protestów. Ratownicy kilkakrotnie demonstrowali swoje niezadowolenie na ulicach Koła, Poznania, a nawet Warszawy.

  W końcu prezes NFZ w Warszawie uchylił decyzję poznańskiego oddziału Funduszu. Podstawą do tego były nieprawdziwe informacje zawarte w ofercie konińskiego pogotowia.

  - Rokowania miałyby sens, gdyby podmiot składający nieprawdziwą ofertę został zdyskwalifikowany - mówi Krzysztof Bestwina, dyrektor szpitala w Turku.

  Podobnie myślą turkowscy ratownicy medyczni i przedstawiciele tamtejszych związków zawodowych. - Ich nie powinno się w ogóle brać pod uwagę. Jeśli przegramy, będziemy prosić dyrektorów szpitali o skierowanie sprawy do sądu - mówi Bogusława Baranowska ze ZZ Pracowników Służby Zdrowia w Turku.

  Jak wyjaśnia Marta Banaszak-Osiewicz, rzecznik Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, ustawa o świadczeniach zdrowotnych jednoznacznie określa, którzy oferenci mogą brać udział w rokowaniach. - Są to podmioty, których oferty nie zostały odrzucone w odwołanym konkursie, w tym m.in. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego - mówi Banaszak-Osiewicz.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo