Poznań: Piknik Akademicki w Parku Mickiewicza

  Poznań: Piknik Akademicki w Parku Mickiewicza

  Maria Nowak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trwa święto 90-lecia uniwersytetu w Poznaniu. Wczoraj akademicy dyskutowali na sesji o przyszłości uczelni akademickich we współczesnej Europie. Wieczór zaś poświęcili patronowi uczelni Adamowi Mickiewiczowi, nad którego twórczością zastanawiali się w Bibliotece Uniwersyteckiej, zaś na koniec Aleksander Machalica recytował jego wiersze.
  Dziś cały dzień będzie można spędzić ciekawie w Parku Mickiewicza, gdzie o d godz. 11 do 22 trwać będzie Jubileuszowy Piknik Akademicki. Na scenie przy Placu Mickiewicza prezentować się będą poszczególne uczelnie Poznania - każda ma 45 minut na to, by pokazać się od jak najatrakcyjniejszej strony. Od godz. 18 do 19 scenki teatralne pokazywać będą studenci.

  Będzie można zwiedzać gmach Collegium Minus łącznie z zabytkowym gabinetem rektora, a także wnętrza Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie gabinet dyrektora Biblioteki zachował się w niezmienionym stanie od 90 lat.

  Na Pikniku Akademickim, za specjalnie wybite na jubileusz lokalne monety, zwane heliodorami sprzedawane będą filmy o uniwersytecie i przekąski w punktach gastronomicznych. Przewidziane są liczne pokazy np. robotów z Politechniki Poznańskiej czy performance rzeźbiarski ASP.

  Cały czas można będzie wziąć udział w różnych grach i konkursach czy wystąpić w plenerowym studio telewizyjnym. O godz. 12 zostanie odsłonięta ławeczka Heliodora Święcickiego, współzałożyciela i pierwszego rektora uniwersytetu. O godz. 20.30 rozpocznie się koncert pod gwiazdami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo