Festiwale: Noc warta Poznania

  Festiwale: Noc warta Poznania

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nawet niechętni muzeom poz-naniacy raz w roku zmieniają przyzwyczajenia. Podczas Nocy Muzeów drzwi do skarbnic historii otwierają się na oścież, a kustosze mają pełne ręce roboty. Nie inaczej będzie w przyszłą sobotę.
  Najwytrwalsi miłośnicy sztuki mogą tego dnia "zaliczyć" aż 14 muzeów i wystaw. Które z nich prezentują się najciekawiej? Na pewno przegapić nie będzie można kolejnej edycji wystawy World Press Photo, odbywającej się w Sali Wielkiej CK Zamek.

  Kłopoty ze znalezieniem wolnych miejsc na sali mogą pojawić się przy okazji seansu "Gabinetu Doktora Caligari" z muzyką na żywo, wykonywaną przez formację Snowman, który rozpocznie się o 20, również na Zamku - tyle że w Sali Kameralnej.


  Sympatycy kina swoje miejsce znajdą również w mieszczącym się w ratuszu Muzeum Historii Miasta Poznania, gdzie wyświetlone zostaną archiwalne kopie, pokazujące Poznań z okresu XX-lecia międzywojennego. Z kolei ci, którzy nad ruchome obrazy przedkładają statyczną fotografię z pewnością udadzą się do położonego nieopodal Arsenału, by obejrzeć proces realizacji zdjęcia w tradycyjnej, światłoczułej technice. Oprócz tego tradycyjnie już na nocne zwiedzanie zapraszają m.in. Muzeum Narodowe (wystawa "Grafiki Rembrandta"), Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza.

  Jakby tego było mało, również na 16 maja przewidziany jest cykl Imprez Wartych Poznania. Tu najwięcej dziać się będzie na placu Wolności, gdzie od 18 zagrają City Inside Art, Mika Urbaniak oraz brytyjska formacja Incognito. Na wystawę prac z pogranicza multimediów i designu zaprasza od 21 Stara Drukarnia, z kolei dzieci będą mogły aktywnie pobawić się nieco wcześniej, bo już od 14. Wtedy w okolicach mostu Królowej Jadwigi stanie Namiot Sztuki, w którym odbędą się warsztaty wikliniarskie, turniej gry w bulle oraz konkurs na najlepsze plastyczne odwzorowanie bajki.

  Bardzo interesujące spotkanie muzyki i filmu zapowiada się natomiast w kinie Muza, gdzie o 17 zostanie wyświetlona przedwojenna "Bestia" z Polą Negri, do której muzykę na żywo zagra poznańska producentka muzyki elektronicznej An On Bast.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo