Poznań: Stare tablice nie trafią na śmietnik

  Poznań: Stare tablice nie trafią na śmietnik

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Coraz mniej tramwajów MPK ma na dachu starą, metalową tabliczkę informującą o numerze linii. Poznański przewoźnik miejski zdecydował się na ich wymianę.
  Początkowo po zdjęciu metalowej tablicy na dachu montowano elektroniczną. Mimo że wyglądem nawiązywały one do tradycyjnych tablic, to MPK musiało z nich zrezygnować.

  - Czcionka i kształt były takie same jak na metalowych tablicach. Jednak były one źle widoczne i pasażerowie czekający na przystanku mieli problem z odczytaniem numeru linii - mówi Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów w MPK.

  Zdecydowano się więc wymienić je na nowe. Wciąż nawiązują do tradycyjnych, ale mają większe i grubsze cyfry.

  Tramwajów z metalowymi tablicami zostało już kilkanaście. MPK wymienia je bowiem na elektroniczne przy każdej, nawet najdrobniejszej modernizacji tramwaju.

  - Część z nich wisi w zajezdni przy ulicy Głogowskiej. Część przekażemy członkom Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Na pewno nie trafią na złom, ponieważ są zbyt cenną pamiątką - zapewnia Jan Firlik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo