Kalisz: Wielkie zwolnienia w Pratt&Whitney

  Kalisz: Wielkie zwolnienia w Pratt&Whitney

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kryzys światowy nie oszczędza branży lotniczej. Kolejną grupę pracowników zwalnia kaliski zakład Pratt&Whitney, produkujący podzespoły do silników lotniczych. To jeden z największych zakładów w regionie. W kwietniu firma zwolniła 103 osoby zatrudnione bezpośrednio przy produkcji oraz w administracji. Tym razem pracę straci aż 170 osób.
  Spółka Pratt&Whitney Kalisz powstała w 1992 roku. Jej jedynym udziałowcem jest Pratt&Whitney Canada, światowy potentant w produkcji silników turbośmigłowych, turbowentylatorowych i turbowałowych do samolotów biznesowych, komunikacji lokalnej oraz śmigłowców. Pratt & Whitney

  Kalisz jest częścią korporacji United Technology Corporation. Do niedawna kaliska firma zatrudniała ponad 1700 Pracowników. Aż 97 proc. produkcji to eksport do Pratt&Whitney Canada.
  Bezrobocie w Kaliszu wynosi już prawie osiem procent i niestety ciągle rośnie. Taka sytuacja utrzymuje się od listopada ubiegłego roku.

  - Na koniec marca zwiększyła się liczba bezrobotnych. Obecnie bez pracy są 3682 osoby, w tym 1926 kobiet. Stopa bezrobocia sięga 7,7 procent i jest wyższa o 1,1 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - mówi Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza. - Nie sądzę, abyśmy mieli do czynienia z katastrofą, gdyż pojawiają się oferty zatrudnienia. W pierwszym kwartale było ich 571. To jednak aż o połowę mniej niż przed rokiem.

  Wraz ze wzrostem stopy bezrobocia w Kaliszu spadają wpływy do miejskiej kasy z tytułu podatku od osób fizycznych. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to o prawie 1,5 mln złotych mniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i po wszystkim

  Tadek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Pratt doszedł do porozumienia z radą pracowniczą i zwolniono trochę mniej osób niż ustalono wcześniej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo