Poznań: Porody kobiet z HIV nie wszędzie

  Poznań: Porody kobiet z HIV nie wszędzie

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W poznańskim Wojewódzkim Szpitalu najwięcej rodzi kobiet, które są nosicielkami HIV. Pod ten adres odsyła się kobiety nawet z odległych szpitali w regionie. Odmowę słyszą również ciężarne, które zgłaszają się do największej klinicznej lecznicy przy ul. Polnej w Poznaniu.
  - Odbieramy 30 porodów na dobę i nie mamy czasu,aby zajmować się wydzielaniem osobnej sali. Poród nosicielki HIV jest takim samym porodem fizjologicznym, jak każdy inny, więc nie musi się to odbywać w naszym szpitalu z trzecim stopniem referencji - mówi prof. Tomasz Opala, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Poznaniu.

  W jarocińskim szpitalu na pytanie o poród kobiety z HIV pada odpowiedź: - Trzeba jechać do Poznania, albo Wrocławia. W gostyńskiej lecznicy izba przyjęć odsyła po informacje do ginekologów, a ci nie mają dobrych wiadomości dla ciężarnej. Musi sobie szukać innej porodówki. Na poród do szpitala w Kościanie przyjęto by kobietę, gdyby zgłosiła się w trakcie porodu.

  - W każdym szpitalu mogą rodzić takie kobiety, bo przed AIDS i HIV można się zabezpieczyć - mówi dr Tomasz Sioda, doświadczony położnik ze Szpitala Wojewódkziego w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo