Leszno: Olejniczak blokował wejście nowych członków do PO

  Leszno: Olejniczak blokował wejście nowych członków do PO

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Piotr Olejniczak oraz członkowie byłego już zarządu Platformy Obywatelskiej w Lesznie blokowali wstępowanie do partii nowym członkom - takiego zdania jest poseł Jarosław Urbaniak.
  Urbaniak pełni funkcję komisarza od chwili, gdy w wyniku pogłębiającego się konfliktu w miejskich strukturach PO, doszło do ich rozwiązania. Piotr Olejniczak, który jest jednocześnie przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna miał, zdaniem innych radnych PO, swoją postawą i głosowaniem popierać lewicową większość w radzie. Tym samym osłabiał pozycję klubu PO. Jego przeciwnicy najpierw wykluczyli go z klubu, a następnie zażądali, aby zrzekł się funkcji przewodniczącego.

  W obronie Olejniczaka stanął zarząd miejski PO, który podał się do dymisji. W tej sytuacji zarząd wojewódzki partii zdecydował o rozwiązaniu wszystkich struktur w Lesznie i wprowadzeniu komisarza, którego zadaniem będzie ponownie je odbudować.

  - Wszystko jest na dobrej drodze. Sądzę, że do połowy czerwca PO w Lesznie będzie już normalnie funkcjonowała - zapewnia Jarosław Urbaniak.

  Do tej pory poseł rozmawiał już ze wszystkimi stronami konfliktu, ale jak zaznacza, najważniejsze jest to, że zgłaszają się także zupełnie nowe osoby, które chcą wstąpić do partii. - To nas bardzo cieszy. Myślę, że będzie można utworzyć cztery koła w mieście - dodaje.

  Poseł Urbaniak nie chce natomiast ujawniać, jak będzie dalej wyglądała współpraca z Piotrem Olejniczakiem, który wciążl jest przewodniczącym Rady Miejskiej Leszna, gdyż na ostatniej sesji jego przeciwnikom nie udało się go odwołać z tej funkcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo