Lech w finale!!! Popis Turiny w rzutach karnych!

SYL
W. Wylegalski
Nic nie wyjaśniło się po 90 minutach rewanżowego spotkania półfinału Remes Pucharu Polski pomiędzy Polonią Warszawa, a Lechem Poznań. Po końcowym gwizdku był wynik 1:1 (0:0) - taki sam, jak w pierwszym meczu w Poznaniu. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia. O wszystkim decydował konkurs rzutów karnych.

Już w pierwszej kolejce Ivan Turina obronił strzał Radka Mynara, w drugiej Jarosława Laty, a w trzeciej pomylił się Radosław Majewski. Lechici nie pudłowali i to oni zagrają w wielkim finale na Stadionie Śląskim.

Kolejorz objął prowadzenie w 60. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Vlade Lazarevskiego na Tomaszu Bandrowskim. Jedenastkę na bramkę zamienił Hernan Rengifo.

Chwilę później lechici oddali inicjatywę Polonii. Gospodarze wykonywali dwa rzuty rożne, z którymi dobrze poradziła sobie defensywa Lecha. W 71 minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał Sławomir Peszko - z rzutu wolnego trafił piłką tylko w boczną siatkę.

W 88. minucie gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Mierzejewskiego, uderzeniem głową, Iwana Turinę pokonał Tomasz Jodłowiec.

Wielki finał Remes Pucharu Polski odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 19 maja.

Jutro w drugim meczu półfinałowym Remes Pucharu Polski, Ruch Chorzów podejmować będzie o 17.30 warszawską Legię. W pierwsze spotkanie na Łazienkowskiej nieoczekiwanie wygrali "Niebiescy" 1:0