Delfinarium będzie strzałem w dziesiątkę

  Delfinarium będzie strzałem w dziesiątkę

  Bogna Kisiel, Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nowe ZOO przeżywa prawdziwe oblężenie - wszystko za sprawą słoniarni. Co tydzień kilkadziesiąt tysięcy osób chce obejrzeć Ninio i Yzika.
  Coraz głośniej mówi się także o kolejnych wielkich inwestycjach na terenie ZOO. Koncepcje są różne od oceanarium, delfinarium do lwiarni i gorylarni. Jedno jest pewne nie można teraz spocząć na laurach i ogród powinien się rozwijać.

  Pomysłodawcą i autorem koncepcji powstania kompleksu ukazującego ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym pod hasłem "Życiodajne wody Afryki" jest dyrektor wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.
  Afykarium - nazwa z połączenia dwóch słów: Afryka i Akwarium - powstaje na terenie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Inwestycja ma być gotowa w 2012 roku. Jej koszt wyniesie około 100 mln zł. Powie ktoś, że to znaczny koszt. Jednak należy również uwzględnić profity, jakie przynosi miastu tego rodzaju atrakcja turystyczna. Potwierdza to przykład poznańskiej słoniarni, która przyciąga tłumy zwiedzających. Takich gigantycznych kolejek w historii naszego ogrodu zoologicznego chyba jeszcze nie było.

  - W długi weekend majowy widziałem tutaj samochody z rejestracjami z całej Polski, ale także z zagranicy - mówi Michał Grześ, radny PiS. - Powiedzieliśmy a, budując słoniarnię, trzeba powiedzieć i b. Nie ukrywam, że zakończenie na tym inwestycji w ogrodzie zoologicznym byłoby błędem. Kiedyś boom na słoniarnię się skończy. Zdaniem Grzesia, miasto powinno więcej inwestować w zoo. Radny wskazuje, że jest w nim wiele ciekawych zwierząt, ale niektórych nie można nawet dojrzeć. Przy okazji poprawek do budżetu zasugerował przeznaczenie pieniędzy na budowę delfinarium.

  - Tę propozycję należy potraktować, jako głos w dyskusji - wyjaśnia Grześ. - Z całą pewnością należy przygotować program rozwoju zoo. Zorientować się, które ogrody cieszą się w świecie popularnością i dlaczego. Oceanarium mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę. Równie dobrym pomysłem może być delfinarium. W tej sprawie dostałem wiele listów od mieszkańców.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo