Piła: Starosta wybronił się z zarzutów

  Piła: Starosta wybronił się z zarzutów

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Nie będzie postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień i stosowania mobbingu przez pilskiego starostę Tomasza Bugajskiego. Prokuratura Rejonowa w Lesznie po kilkumiesięcznym sprawdzaniu wszystkich faktów zdecydowała się umorzyć sprawę.

  - Postępowanie Tomasza B. nie wyczerpywało znamion czynu zabronionego - tłumaczy Ewa Cholewińska z leszczyńskiej prokuratury.

  I ten właśnie brak podstaw do postawienia zarzutów był podstawą do umorzenia. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Nie może się jednak od niej odwołać Jacek Ciechanowski, szef klubu PiS w radzie powiatu, który zawiadomił prokuraturę. Takie prawo mają jedynie "pokrzywdzeni" - to grupa kilku osób, które miały paść ofiarą mobbingu starosty.

  Tymczasem nie ma jeszcze decyzji o wszczęciu postępowania w sprawie nielegalnej wycinki drzew, o którą oskarżyła starostę radna sejmiku, Bogumiła Hromiak-Paprzycka. To właśnie jej zeznania jako pierwszego świadka przesądzą o tym, czy Prokuratura Rejonowa we Wrześni zajmie się w ogóle tą sprawą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo