Poznań: W Cegielskim znowu grożą strajkiem

  Poznań: W Cegielskim znowu grożą strajkiem

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Władze Zakładów Cegielskiego muszą wycofać się z propozycji zmniejszenia liczby dni pracy z równoczesną obniżką wypłat. Część załogi grozi strajkiem.
  We wtorek zarząd HCP poinformował, że doszedł do porozumienia ze związkami w sprawie zmniejszenia wymiaru pracy. Wynikało z niego, że tydzień pracy zamiast pięciu będzie wynosił cztery dni. Tak miało być w maju i czerwcu. W związku z tym, pracownicy mieli otrzymać niższą wypłatę - o 20 proc. za maj i o 15 proc. za czerwiec. Pod porozumieniem podpisały się Solidarność i Solidarność 80.

  Jednak przeciw propozycji zarządu opowiedzieli się robotnicy zrzeszeni w Inicjatywie Pracowniczej. - Nie podpiszemy niczego przeciw pracownikom i ich rodzinom - zapewnia Marcel Szary, szef zakładowej Inicjatywy. - Nie ma żadnych powodów ekonomicznych, aby wprowadzać takie zmiany.

  Nad propozycjami miał się zastanowić również związek metalowców. W finale i on opowiedział się przeciwko rozwiązaniom proponowanym przez władze spółki. W rozmowach nie brał udziału jeszcze jeden związek - inżynierów i techników HCP.

  - Nie braliśmy udziału w rozmowach, ponieważ mieliśmy dyskutować tylko na temat wysokości podwyżek na ten rok, a nagle się okazało, że konsultacje idą w zupełnie innym kierunku. Nie chcieliśmy godzić się na takie warunki - przekonuje Kazimierz Gryko, szef związku inżynierów.
  Dodaje, że już raz pracownicy zgodzili się na obniżenie płac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo