Ławica wyda 344 milionów na inwestycje

  Ławica wyda 344 milionów na inwestycje

  Andrzej Rembowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dyrekcja poznańskiego Portu Lotniczego Ławica zamierza wydać 334 miliony złotych na jego dalszą modernizację. W 2012 roku lotnisko ma być przygotowane do obsługi 2,5 miliona pasażerów rocznie, czyli ponad milion więcej niż może obecnie.
  Dyrekcja poznańskiego Portu Lotniczego Ławica zamierza wydać 334 miliony złotych na jego dalszą modernizację. W 2012 roku lotnisko ma być przygotowane do obsługi 2,5 miliona pasażerów rocznie, czyli ponad milion więcej niż może obecnie.

  W środę Mariusz Wiatrowski, dyrektor generalny Ławicy na konferencji w Warszawie podsumował zeszły rok i przedstawił plany firmy na najbliższe cztery lata.

  - W ciągu ostatnich kilku lat Port Lotniczy Poznań-Ławica przeszedł znaczącą przemianę. Z lotniska obsługującego loty krajowe stał się nowoczesnym portem lotniczym, obsługującym rejsy regularne i czarterowe do wielu krajów Europy. Ostatnie dwa lata to okres szczególnego rozwoju, bo liczba kierunków wzrosła z 8 do 21 - podkreślał Mariusz Wiatrowski. Według niego już w tym roku liczba pasażerów korzystających z Ławicy przekroczy znacząco magiczną liczbę miliona.

  W czasie konferencji zaprezentowano więc plany inwestycyjne zakładane przez dyrekcję lotniska. Trwają już: rozbudowa płyty lotniskowej obejmującej większą liczbą stanowisk dla samolotów oraz budowa nowoczesnej strażnicy dla Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.
  Kolejne planowane inwestycje to: budowa stacji odladzania i parkingów oraz zmiana układu komunikacyjnego wokół lotniska.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lotnisko w Poznaniu i nad Poznaniem

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

  Lotnisko na Ławicy ze względu na tor powietrzny nad centrum, stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa miasta. Jest też hamulcem jego rozwoju, tak jak onegdaj wały miejskie, nie pozwalając np....rozwiń całość

  Lotnisko na Ławicy ze względu na tor powietrzny nad centrum, stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa miasta. Jest też hamulcem jego rozwoju, tak jak onegdaj wały miejskie, nie pozwalając np. na odpowiednia zabudowę centrum miasta zabudową wysokościową. Władze mają kolejną okazję zademonstrować, że nie brak im wyobraźni (różnie z tym dotąd bywało). Lotnisko na Krzesinach jest bez wątpienia lepszą lokalizacja dla ruchu pasażerskiego, chociaż ulokowanie na nim bazy F-16 to też nieforunny pomysł. Takich baz nie lokuje się w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast bowiem wystawiają one miasto na cel wojenny, a popisy lotnicze są dla okolicznych mieszkańców bardzo uciążliwe.
  Włodarze miasta!
  Miejcie trochę (chociaż) polotu! Nie wystawiajcie się znowu na pośmiewisko Warszawy!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo