Poznań: Dziś mija trzecia rocznica śmierci o. Żelazka

  Poznań: Dziś mija trzecia rocznica śmierci o. Żelazka

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Dziś mija 3 rocznica śmierci księdza Mariana Żelazka, "ojca trędowatych" w Indiach, zakonnika-werbisty, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla.
  O.Żelazek urodził się w 1918 roku w podpoznańskim Palędziu, ukończył gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu; w 37 został nowicjuszem u werbistów w Chludowie. Po wojnie przyjął święcenia kapłańskie i odbył studia teologiczne w Rzymie. Stamtąd został wysłany na misje do Indii. Prowadził tam szkoły katolickie, był duszpasterzem miejscowych plemion. W Indiach przebywał ponad pół wieku.


  Ojciec Żelazek w indyjskim Puri w roku 1975 założył ośrodek dla trędowatych. Pracował wśród nich do śmierci - zmarł 30 kwietnia 2006 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głos dziennikiem Kurii?

  mirkrup (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

  no comments

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zasady

  Piotr M. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  To był człowiek święty tu na ziemi a teraz w niebie. Życie poświęcił Bogu i ludziom zepchniętym do najniższej kasty. Kochał każdego człowieka, nawet tych, którzy go prześladowali.jestem wierzący i...rozwiń całość

  To był człowiek święty tu na ziemi a teraz w niebie. Życie poświęcił Bogu i ludziom zepchniętym do najniższej kasty. Kochał każdego człowieka, nawet tych, którzy go prześladowali.jestem wierzący i zapamiętałem Jego znaminne powiedzanie:"NIE JEST TRUDNO BYĆ DOBRYM, WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ". Módlmy się i słowa te zamieniajmy w czyny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo