Parada pod parą w Wolsztynie

  Parada pod parą w Wolsztynie

  DR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątek i w sobotę odbędzie się doroczna parada parowozów. Pierwszego dnia o godz. 21.30 rozpocznie się multimedialne widowisko "Światło, Para i Dźwięk" z udziałem kilkunastu parowozów. Otworzy je nowo wybrana miss świata parowozów, którą poznamy o godz. 21.00.
  Na terenie parowozowni będą one gościć już od godz. 19.00, a przyjadą pociągiem retro, który wyruszy z Poznania po godz. 16.00.

  W sobotę odbędzie się już po raz szesnasty parada parowozów, organizowana przez PKP CARGO S.A. oraz Fundację Era Parowozów, nad którą patronat objął dziennik Polska Głos Wielkopolski. W tym roku zaplanowany jest przyjazd trzech specjalnych pociągów z Niemiec. Zaplanowane są też pociągi retro na trasach w okolicy Wolsztyna. W sobotę o godzinie 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie parady.

  W imprezie udział wezmą parowozy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech i Słowacji. Podczas całego dnia "Scena na rampie" zaprasza na występy, konkursy, prezentacje oraz inne ciekawostki. Przez cały czas będzie można zwiedzać obiekty parowozowni. Z atrakcji dla turystów warto wymienić o godz. 12:18 przyjazd pociągu relacji Poznań - Leszno - Wolsztyn, pociąg retro Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn, który wyruszy o godz. 16.05, a o godz. 17:53 nastąpi wyjazd pociągu relacji Wolsztyn - Poznań prowadzonego lokomotywą trakcji parowej Ol49. O godz. 17.35 pociąg wyruszy do Berlina, o 17.50 do Wrocławia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo