Nie deptać, nie znaczy nie leżeć

  Nie deptać, nie znaczy nie leżeć

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Poznaniu można poleżeć na zielonej trawce tak jak w innych europejskich miastach. Umożliwiła to ubiegłoroczna uchwała Rady Miasta Poznania, do czego i my przyłożyliśmy rękę.
  O rozpoczętym sezonie leżakowania na trawie pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, ale dopiero nasz Czytelnik zwrócił nam uwagę na zapisy widniejące w parkowych regulaminach.

  Gdyby chęć poopalania się na kocyku w centrum miasta miał ktoś nieznający uchwał poznańskiej Rady Miasta i chciał zarazem postępować zgodnie z zapisami regulaminu parkowego, to z leżenia na trawniku musiałby zrezygnować. W punkcie 6 bowiem widnieje zapis, że zabrania się... deptania trawy.

  Jak można położyć się na trawniku przezeń nie przechodząc? Nie wiem.
  Czy więc idąc z kocykiem i przyłapaną będąc przez strażnika, mogę się obawiać mandatu?
  - Karać będziemy tych, którzy zieleń niszczą - wyjaśnia Jacek Kubiak z poznańskiej straży miejskiej. - W tym względzie nic się nie zmienia.
  Kubiak dodaje, że w użytkowaniu trawników i jego kontrolowaniu potrzebny jest zdrowy rozsądek.

  - Na użytkowanie trawy w celach rekreacyjnych pozwolił właścicieli i administrator, czyli miasto - dodaje Jacek Kubiak. - W związku z tym nie mamy podstaw, aby za samo wchodzenie na tereny zielone karać.

  Co jednak znaczy zapis w regulaminie - nie deptać, czyli nie robić czego?
  - Nie dewastować celowo - wyjaśnia Dominik Her-berholtz, poznański radny. - Zapis z parkowych regulaminów w żaden sposób nie kłóci się z naszą uchwałą. Zabronione deptanie, to po prostu niszczycielski akt dewastacji, niemający nic wspólnego z rekreacyjnym korzystaniem z terenów zielonych.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie deptać

  JaJo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Przed wejściem na trawnik zdjąć buty (zwłaszcza szpilki) :-)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo