Rozprawa co dnia

  Rozprawa co dnia

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziś rozpocząć się miał od nowa proces w tzw. sprawie Kulczykparku.
  Na ławie oskarżonych zasiąść ponownie mieli prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz jego bliscy współpracownicy. Rozprawa się nie odbędzie. Powód - brak obrońców oskarżonych.

  Ta sprawa ciągnie się od 6 lat, od listopada 2006 roku ciągnie się sprawa sądowa. Brak rozstrzygnięcia obciąża wymiar sprawiedliwości. Kilka dni temu rozmawiałem z prezydentem Grobelnym o Kulczykparku. W ocenie wielu spraw się różnimy, ale nie w tym, że wszyscy są zainteresowani jak najszybszym zakończeniem procesu.

  Są takie kraje jak Wielka Brytania (proces Jakuba Tomczaka) czy Austria (proces Fritzla), gdzie na rozpoczęcie procesu trzeba poczekać, ale jak się już zacznie, to rozprawy odbywają się codziennie, a wyrok jest po kilku lub kilkunastu dniach. Rzadkością są apelacje, a już powody odroczenia rozprawy (takie jak w Polsce) są zupełnie niespotykane. I to nie u nas a u nich jest normalnie. Polskie procesy to patologia sama w sobie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo