Poznań: Na Bogdance już jest wielka plaża

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańska Bogdanka na Wzgórzu św. Wojciecha żyje nie tylko zimą. W piątek (1 maja) zostaną tam otwarte trzy boiska do siatkówki plażowej. Będą tam mogli się wyszaleć nie tylko amatorzy gry w piłkę siatkową, ale także w futbol czy badmintona.
  Piaszczyste boiska w miejscu sztucznego lodowiska udostępniono już w minionych latach i cieszyły się one sporym powodzeniem. W tym roku inicjatywa Centrum Rekreacji i Sportu stała pod znakiem zapytania, gdyż miasto zamierzało znaleźć nowego najemcę. W zamierzeniu miała to być duża firma, która w zamian za wieloletnią umowę, zainwestowałaby w przewrócenie obiektowi świetności.

  Na razie z ambitnych planów nic nie wyszło, CRiS podpisało kolejną, tym razem roczną umowę na dzierżawę Bogdanki. To gwarantuje atrakcje latem oraz sztuczne lodowisko zimą.

  - Żeby stworzyć boiska nawieźliśmy ponad 300 ton miałkiego piasku, prawie identycznego z tym, jaki można spotkać na polskich plażach - mówi Piotr Litewka z zarządu CRiS Bogdanka.
  Boiska będą otwarte w godzinach od 8 do 21.30. Koszt wynajęcia jednego placu do gry oszacowano na 25 (do godz. 16) oraz 30 złotych (po godz. 16). Czyli dla grupy 10-osobowej będzie to odpowiednio 2,5 i 3 zł (za godzinę).

  - Na miejscu są do dyspozycji piłki siatkowe, można odpocząć przy stoliku pod parasolem lub opłukać się po grze pod prysznicem - dodaje P. Litewka.

  Choć boiska przygotowano pod kątem siatkówki, zarządcy Bogdanki zapraszają też amatorów futbolu lub kometki. - Jeżeli znajdzie się chętna grupa, możemy zdemontować siatkę i dostawić bramki - mówi P. Litewka.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo