Poznań: Właściciel pozywa swoją spółkę, a ta tonie w długach...

  Poznań: Właściciel pozywa swoją spółkę, a ta tonie w długach

  BW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sądzie spotkali się po raz kolejny przedstawiciele Sigmy i Zakładu Naprawczego Taboru Kolejowego. Tym razem Sigma - większościowy akcjonariusz pozwał ZNTK.
  Chodzi o uchwałę z końca ubiegłego roku, w której odwołano zarząd ZNTK, a prezesem został człowiek Sigmy Jacek Bilski oraz kolejną uchwałę, w której nowa Rada Nadzorcza ZNTK, przywróciła na stanowisko prezesa Wiesława Gumnego.

  - Sigmie chodzi o wywołanie chaosu w ZNTK i utrudnianie podwyższenia kapitału. Mam możliwość zasilenia spółki 135 mln zł, tymczasem zamiast ratować firmę chodzę po sądach - mówi Wiesław Gumny. Tymczasem Sigma podnosi... takie same argumenty i utrzymuje, że proces, który sama wytoczyła, przeszkadza funkcjonować spółce.

  Co więcej, na rozprawie Rafał Szczepaniak, reprezentujący Sigmę, oskarżył pełnomocnika ZNTK o działanie przestępcze. Na rozprawie 5 maja zostaną przesłuchani pierwsi świadkowie w sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo