Muzyka klasyczna: Dlatego warto uwierzyć w młodość

  Muzyka klasyczna: Dlatego warto uwierzyć w młodość

  Andrzej Chylewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Agnieszka Duczmal ma wyjątkowy talent do wyszukiwania... uzdolnionej młodzieży. Jakże często taka pomocna dłoń w początkach artystycznej drogi staje się odskocznią do ostatecznego sukcesu w tym tak trudnym świecie.
  Mimo szeregu konkurencyjnych przedsięwzięć artystycznych w niedzielę w naszym mieście w Auli UAM zjawiła się imponująca liczba melomanów jakby w przeczuciu frapującego efektu. I nie kurtuazji zawdzięczać należy to, że długotrwałe oklaski zmusiły każdego z wykonawców koncertu do bisowania.

  Największe wrażenie zrobił najstarszy, 30-letni "młody" talent, fagocista Arkadiusz Adamczyk. I pomyśleć, że przez pierwszych sześć lat nauki nienawidził swojego rzadko traktowanego solowo instrumentu.
  Dziś, regularnie grając z czołowymi orkiestrami brytyjskimi, dysponuje niewiarygodną biegłością i swobodą kształtowania dźwięków z każdego zakątka skali, tudzież muzykalnością, którą pokazał w brawurowym Koncercie fagotowym B-dur Rossiniego.

  Równie wiele braw zebrała 14-letnia harfistka Julia Łopuszyńska. Jej technika i wrażliwość w Koncercie B-dur i Chaconnie Haendla budzi wielkie uznanie. Zielonogórzanka Irmina Kopaczyńska, wyedukowana w Poznaniu, już wkrótce tańczyć będzie w balecie w Zurychu. Jej "Łabędź" Saint-Saensa na estradzie Auli UAM zachwycił wszystkich. Podobnie jak lekkość, wdzięk i sprawność akompaniamentów oraz dwóch Symfonii (II D-dur i III e-moll) młodego Mendelssohna w wykonaniu Orkiestry Kameralnej PR "Amadeus", tym razem kierowanej zdolną batutą Anny Mróz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo