Poznań: Dyspozytorzy pogotowia skazani za nieudzielenie...

  Poznań: Dyspozytorzy pogotowia skazani za nieudzielenie pomocy chorej

  LUCA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trzech dyspozytorów z poznańskiego pogotowia zostało skazanych za nieudzielenie pomocy chorej. Kobieta zmarła, bo karetka przyjechała do niej zbyt późno.
  Skazani zostali Zygmunt K., Bernard D. i Irena L. Dostali kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz tymczasowy zakaz pracy w pogotowiu.

  Cała trójka miała popełnić błędy 10 marca 2006 roku. Wtedy to trzykrotnie wzywano karetkę do chorej pacjentki Grażyny M. Pracownicy pogotowia odmawiali jej wysłania. Odsyłali potrzebującą kobietę do lekarza rodzinnego. To on miał zdecydować o wezwaniu ambulansu.

  Dopiero rozmowa tego lekarza z dyspozytorem doprowadziła do wysłania zespołu ratunkowego. Było już jednak za późno. Lekarz z pogotowia po przyjeździe do pacjentki stwierdził jej zgon. Ekipa medyczna pojawiła się u chorej dopiero po 2,5 godz. od pierwszego wezwania.

  Wyrok Sądu Rejonowego Poznań Grunwald nie jest prawomocny. Dyspozytorzy nie przyznają się do winy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo