Wschowa: Bo sąd w Lesznie nie zareagował...

  Wschowa: Bo sąd w Lesznie nie zareagował...

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Piętnastolatek z Domu Dziecka we Wschowie przyznał się do zamordowania ośmiolatki - koleżanki z placówki. Już wcześniej karany był za rozboje, kradzieże. Dyrekcja domu dziecka wnioskowała do Sądu Rodzinnego w Lesznie, by zabrać go do placówki o zaostrzonym rygorze. Wychowawcy twierdzą, że piętnastolatek stanowił poważne zagrożenie dla innych dzieci. Informacje takie potwierdziły także władze starostwa we Wschowie. Jednak sąd wniosek odrzucił, mimo że takie prośby były wysyłane kilkakrotnie. Chłopak wcześniej pobił dotkliwie pięciolatka...
  Informacje o wpłynięciu do sądu rodzinnego takich wniosków potwierdził jego wiceprezes Zygmunt Przytulski. Trwa sprawdzanie, dlaczego decyzja o przeniesieniu agresywnego nastolatka nie została podjęta przez sędziego prowadzącego sprawę.

  Piętnastolatek czuł się więc bezkarny. W sobotę, gdy zaginęła ośmiolatka z domu dziecka, okazało się, że to on był ostatnią osobą, w której towarzystwie widziano dziewczynkę. Został zatrzymany i przesłuchany przez policję. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zbrodni.

  - Najbardziej prawdopodobny jest motyw na tle seksualnym - powiedział TVN 24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski. Prawdopodobnie dziewczynka została uduszona.

  W poniedziałek piętnastola- tek stanął przed Sądem Rodzinnym w... Lesznie. Na razie nie zdecydowano, czy będzie odpowiadał za swój czyn jako pełnoletni, a taki wniosek złożyła prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, chłopakiem nadal zajmować się będzie sąd rodzinny. Prokuratura sprawdza też, czy dzieci we wschowskiej placówce miały zapewnioną odpowiednią opiekę.

  Piętnastolatek trafił na razie do policyjnej izby dziecka w Zielonej Górze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo