Zarzuty wobec "Betlejemki"

  Zarzuty wobec "Betlejemki"

  Katarzyna Warszta

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zarzuty są poważne - powiedział dzisiaj wojewoda wielkopolski Piotr Florek na konferencji prasowej dotyczącej wyników kontroli w Domu Matki i Dziecka "Betlejemka" w Rostarzewie.
  O nieprawidłowościach w tej placówce pisaliśmy już w lutym, po rozpoczęciu tam kontroli przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego. Kilka byłych podopiecznych skarżyło się wtedy m. in.na to, że bite są tam dzieci, zabierane im są pieniądze, a warunki pobytu pozostawiają wiele do życzenia.

  Wojewoda już wcześniej skierował zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu używania przemocy fizycznej, i nielegalnej adopcji.
  Jak się okazało Prokuratura Rejonowa w Grodzisku umorzyła te postępowania z powodu braku znamion przestępstwa. - Jeżeli matki uznają, że karcenie ich dzieci było biciem, to mogą złożyć prywatne zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - powiedział dzisiaj prokurator Dariusz Bizoń, który sprawy umorzył.

  Prokuratura umarza postępowanie, wojewoda stawia następne zarzuty
  Tymczasem wojewoda zdradził kolejne szczegóły kontroli. Przede wszystkim wykryto, że ośrodek przyjmował nielegalnie, bez pozwolenia wojewody, osoby starsze.

  Z kolei żona prowadzącego ośrodek Wojciecha Michnikowskiego miała się posługiwać fałszywą pieczątką pracownika socjalnego i bez uprawnień przeprowadzała wywiady środowiskowe. Odkryto także deponowanie przez właściciela pieniędzy podopiecznych bez żadnego pisemnego potwierdzenia tego faktu oraz zastraszanie ich i naruszanie godności osobistej poprzez wykorzystywanie przeciwko nim informacji z ich osobistego życia. - Przedmiotowo traktowano podopieczne, między innymi sugerując im choroby psychiczne - mówi Tomasz Stube, z biura prasowego wojewody.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo