Kępno: Groźny pożar w zakładzie stolarsko-tapicerskim

  Kępno: Groźny pożar w zakładzie stolarsko-tapicerskim

  MAW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na ponad 100 tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty powstałe wskutek groźnego pożaru, który wybuchł w poniedziałek, 27 kwietnia kilka minut przed godziną 6 rano w zakładzie stolarsko-tapicerskim w podkępińskich Osinach. Z żywiołem przez blisko 2 godziny walczyło 50 strażaków. Na miejsce ściągnięto aż 10 wozów bojowych.
  Nie wiadomo jeszcze jakie były przyczyny pożaru. Ustalić ma to wszczęte przez kępińską policję dochodzenie. Wiadomo, że zakład nie pracował od kilku dni, na jego terenie nie było więc pracowników. Dym wydostający się z jednego z pomieszczeń zauważył przypadkowo przejeżdżający mężczyzna. To on zaalarmował straż pożarną.

  Akcja gaśnicza była bardzo trudna. Zakład znajduje się w zwartej zabudowie, a silne podmuchy wiatru groziły w każdej chwili przeniesieniem płomieni na sąsiednie budynki. Sprawna akcja na szczęście zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia

  Żywioł strawił jedno z pomieszczeń, służące do pracy tapicerom. Spłonęły półfabrykaty do produkcji mebli i maszyny. Poważnie uszkodzona został także część pokrycia dachowego zakładu. Uratowane przez strażaków mienie oszacowano na ponad 1 milion złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo