Piłkarska ekstraklasa: Legia - Lech na remis

Piotr Walaszczak

Polska

Polska

W Warszawie zakończył się szlagier ekstraklasy piłkarskiej, w którym Legia Warszawa zremisowała z Lechem Poznań 1:1. Zobacz u nas relację z meczu.
    W meczu kolejki Legii zremisowała z Lechem. Spotkanie nie rozczarowało, ale też nie zachwyciło. Pierwsza połowa dla Legii, która całkowicie rządziła na boisku. Druga zdecydowanie należała dla Lecha. Goście byli bliższy wygranej, jednak dobrze w bramce spisywał się Mucha.

Jeden punkt wystarczył Legii do powrotu warszawskiego zespołu na pozycję lidera Ekstraklasy.

Po pierwszej połowie Legia prowadzi zasłużenie z Lechem 1:0 po główce Chinyamy. Warszawski zespół jest szybszy, agresywniejszy i ma więcej wariantów rozegrania ataku. Lech nie ma pomysłu na rozegranie dobrej akcji.

Mimo iż od początku meczu Legia miała bezsprzeczną przewagę na boisku, to Lech z minuty na minutę grał coraz lepiej. Pod koniec pierwszej połowy widzieliśmy już wyrównaną grę obu zespołów.

W historii pojedynków w lidze oba zespoły spotykały się do tej pory 91 razy. 38 meczów wygrała Legia, 26 razy padł wynik remisowy a 27 razy wygrał "Kolejorz". Stosunek bramek jest korzystny dla Legii - 126:85.

Zobacz relację:

90'+4 Koniec meczu

90'+4 Stilic zgubił obronę Legii, jednak w doskonałej sytuacji nie trafił z 10 metrów

90'+3 Zmiana w Legii schodzi Peszko, wchodzi Cueto

90'+2 brzydki faul Astiza na kontrującym Lewandowskim. Sędzia pokazał żółtą kartkę, chociaż mógł wyrzucić legionistę z boiska

90+2 Legia stara się strzelić bramkę, jednak jest powstrzymywana

90'+1 Mucha łapie dośrodkowanie

90' Kolejna niewykorzystana akcja Lecha, po której powinna paść bramka. Skończyło się tylko na rzucie rożnym

89' groźna wrzutka w pole karne Lecha - Bandrowski wybija piłkę i od rzutu rożnego zacznie Legia

89' Rybus został ścięty przez obrońce niedaleko pola karnego.

89' Chinyama dostał dobrą prostopadłą piłkę - Bosacki pewnie wybija piłkę spod nóg napastnika Legii

87' Rybus wymusił na obrońcy Lecha rzut z autu

87' Wilk zagrał ręką w w środku pola

86' Stilić zdecydował się na strzał z 35 metrów, ale słaby strzał spokojnie złapał Mucha

85' Groźnie pod bramką Legii. Obrońcom udało się zatrzymać Lewandowskiego

85' Po fatalnym błędzie Bosackiego tuż przed bramką Lecha kapitalną szansę miał Chinyama, który zaskoczony nie zdołał oddać dobrego strzału.

83' Arboleda zatrzymał atakującego Guerreiro. Sędzia upomina obrońcę "Kolejorza" Gwizdy na boisku.

82' Lech bliski zdobycia gola. Mucha po raz kolejny broni Legię przez stratą bramki

82' Arboleda powstrzymuje atak legionistów i rozpoczyna atak Lecha

81' Zmiana Legii - schodzi Iwański, wchodzi Majkowski

80' Astiz uciekł Bandrowskiemu jednak strzela nad poprzeczka Lecha

80' Bosacki wybija Chinyamie piłkę na róg. Rzut rożny dla Legii

79' Posiadanie piłki: Legia 50%, Lech 50%

78' Rzut rożny dla Lecha, jednak Bosacki nie zdołał dojść do piłki

77' Legia próbuje szybko zdobyć kolejną bramkę, jednak Lech przerywa akcje i rozgrywa kontratak.

75' Gol dla Lecha. Lewandowski wykorzystał zgranie Bosackiego i po rzucie rożnym z niewygodnej pozycji pakuje piłkę do bramki Legii z pięciu metrów.

74' Choto niepewnie interweniuje i wybija na aut. Lech zacznie od rzutu rożnego

74' Rybus po ładnej akcji zostaje zatrzymany

74' Akcja Lecha . - kompletnie nieudana próba centry w wykonaniu Stilica, poprawka Murawskiego była jeszcze gorsza i Legia zacznie od bramki

73' Choto brzydko sfaulował Lewandowskiego - rzut wolny dla Lecha z 35-40 metrów

72' Piłkarze Legii dali się zepchnąć pod swoją bramkę. W drugie połowie role się odwróciły i to Lech ma większe szanse na strzelenie bramki.

71' Kolejna akcja Lecha, po której obrońcy Legii muszą wybijać piłkę na oślep wgłąb pola

70' Znowu groźnie pod bramką Legii. Technicznym strzałem Murawski próbował pokonać Muchę, jednak strzelił obok bramki.

68' Zmiana Legii - schodzi Borysiuk, wchodzi Radovic

68' Widoczna przewaga Lecha, który jest coraz bliższy wyrównania . Legia w ostatnich minutach bezradna wobec akcji przeciwnika.

67' Roger oddał płaski i lekki strzał z dystansu. Piłkę przejął Kotorowski.

67' Strzał Peszki zza pola karnego ląduje na górnej siatce bramki strzeżonej przez Muchę

66' Strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć Wilk, jednak piłka przechodzi tuż obok lewego słupka bramki Legii i wyciągniętego Muchy

65' Zmiana Lecha - schodzi Injac, wchodzi Wilk

64' Kolejna groźna akcja Lecha. Mocny strzał Stilica, broni Mucha. Rzut rożny dla Lecha

63' Lewandowski był bliski zdobycia wyrównującej bramki. Bandrowski podał do Murawskiego, który strzelił z 10 m - byłby gol, gdyby Muchy nie wyręczył Kiełbowicz

62' Posiadanie piłki: Legia 51%, Lech 49%

62' Iwański zagrywa w pole karne Lecha - Kotorowski musiał łapać piłkę na przedpolu

61' Injac sfaulował Chinyamie i otrzymał od sędziego żółtą kartkę

60' Smuda nerwowo spogląda na zegarek.

59' Szybka akcja Lecha. Kikut uciekł prawą stroną graczom Legii jednak dośrodkowywał już zza linii boiska. Od bramki zacznie Mucha

57' Kolejna dobra akcja Legii, jednak Kotorowski wygrał pojedynek biegowy z Chinyamą i wybił piłkę spod jego nóg

55' Coraz częściej Lech rozgrywa akcje na połowie gospodarzy. Legia jest cofnięta, wygląda lekko osłabła i czeka na okazję do kontraataku

54' Chinyama niedokładnie podał w kierunku Rogera

53' Lech zaczyna grać na równym poziomie jak Legia- skrzydłowi zaczęli być w końcu widoczni

52' Dobra akcja Rzeźniczaka i Guerreiry, jednak Rybus nie zdołał oddać strzału z bliskiej odległości

51' Lech próbuje rozgrywać atak pozycyjny, jednak legioniści rozbijają każdą akcję gości

50' Akcja Lecha. Kikut zdołał wyłuskać piłkę pod polem karnym Legii i dośrodkował - piłkę na dziesiątym metrze pewnie łapie Mucha

49' Chinyama mógł podwyższyć wynik dla Legii, jednak nie trafił czysto w piłkę, która wyszła za boisko

48' Giza sfaulował Djurdjevica na wysokości pola karnego Lecha.

47' Stilić zagrał piłkę w pole karne, skutecznie na aut wybił ją Choto.

46' Rzut wolny dla Lecha. Borysiuk sfaulował Murawskiego w środku pola, jednak gracz legii otrzymał jedynie ostrzeżenie

46' Rozpoczęcie drugiej połowy meczu

45'+3 Koniec pierwszej połowy

45'+2 Rzut rożny dla Legii wywalczony przez Chinyamę wykonuje Rybus, jednak piłka przelatuje nad bramką

45'+1. Kotorowski łapie ostrze dośrodkowywanie Rybusa

44' Groźny strzał Stilicy, jednak Mucha broni.

43' Coraz więcej akcji Lecha na połowie gospodarzy

41' Sędzia dopatrzył się ręki Iwańskiego. Pomocnik otrzymuje żółtą kartkę za strzał po gwizdku.

41' Dobra akcja Legii. Iwański oddaje strzał, ale uderza ponad bramką.

40' Choto ucierpiał w starciu z Lewandowskim, jednak sędzia nie odgwizduje faullu

39' Legia już na połowie rywala, jednak Chinyama ponownie niedokładnie podaje

39' Mocne i efektowne uderzenie Arboledy, jednak Mucha pewnie łapie piłkę

37' Faul Gizy na Bandrowskim na linii środkowej.

37' Lech próbuje przedostać się pod bramkę Legii, jednak nie ma pomysłu na rozegrani akcji

36' Rzut wolny- Guerreiro nieprzepisowo zatrzymał Bandrowskiego

34' Giza spróbował zaskoczyć Kotorowskiego strzałem zza pola karnego, jednak bramkarz pewnie łapie piłkę

33' Próba strzału z dystansu kończy się rzutem rożnym dla Legii. To już piąty.

32' Kolejna akcja Legii - dośrodkowania Kiełbowicza i po chwili Guerreiro dają Legii rzut rożny

32' Posiadanie piłki: Legia 56%, Lech 44%

31' Rzeźniczak został brutalnie sfaulowany przez Peszkę. Pierwsza w tym meczu żółta kartka.

29' Akcja pod bramką Legii. Okazji nie wykorzystał Lewandowski i piłka została wybita w pole

27' Groźna akcja Legii. Rybus zagrał do Iwańskiego, który wpadł w pole karne, ale Kotorowski łapie piłkę

25' Rzeźniczak ucierpiał w zamieszaniu w polu karnym Legii i wymaga pomocy medycznej. Schodzi z boiska z krwawiącym nosem

24' pierwsza składna akcja Lecha zakończona celnym strzałem - rzut rożny dla Lecha

24' zamieszanie pod bramką strzeżoną przez Kotorowskiego - Giza nie trafił czysto w piłkę i obrona Lecha wybiła piłkę w pole

22' Bandrowski poda do Lewandowskiego, jednak ten nie sięga do podania i Mucha łapie futbolówkę

20' Kolejny groźny strzał na bramkę Lecha, jednak Roger nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Chinyamy

19' Szybka akcja Lecha kończy się bardzo nieudaną centrą

18' wydaje się, że Lech czeka jedynie na ruch Legii, a gospodarze zaraz po stracie piłki zaczynają stosować wysoki pressing

17' Gra w polu boiska

15' Powinno być 2:0 dla Legii - wielkie zamieszanie pod bramką Lecha, jednak Kotorowski blokuje strzał Guerreiro z bliskiej odległości, dobitka Astiza na pustą bramkę jest za wysoka

14' Arboleda odebrał piłkę Rzeźniczakowi, jednak sędzia odgwizduje faul

12' W pobliżu bramki Legii niespokojnie - po błędzie Rzeźniczaka Lech miał szansę na gola, ale dobrze spisał się Mucha.

11' Szybka akcja Lecha, jednak strzał Stilica został zablokowany

10' Rzeźniczak z autu podał do Rogera, który dośrodkował na szósty metr do Chinyamy. Ten, nie atakowany przez żadnego z obrońców, strzelił główką z 6 metrów bramkę dla Legii

9' Kolejna akcja Legii

8' Po akcji Lecha, Legia rozpoczyna akcję od bramki

'7 Atak Legii, jednak Rzeźniczak faulował Arboleda

6' Gra w środku boiska

5' Drybling Chinyamy przez czterech obrońców Lecha został przerwany

4' Zatrzymany kontratak Lecha

3' Niewykorzystany rzut rożny dla Legii

3' Pierwsza akcja Legii, ale dośrodkowanie Chinyamy zostało zablokowane przez Djurdjevicia.

1' Djurdjević został sfaulowany przez Chinyamę

1' Legia rozpoczęła mecz