Nasze małe polskie wesele, czyli I Komunia Święta

  Nasze małe polskie wesele, czyli I Komunia Święta

  Beata Marcińczyk Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Za tydzień do Pierwszej Komunii Świętej przystąpią tysiące dziewięciolatków. Księża dobitnie podkreślają, podczas spotkań z dziećmi i z rodzicami, ogromną wagę przeżycia duchowego tego wydarzenia.
  Tymczasem większość rodziców liczy koszty zorganizowania uroczystości, a zaproszeni goście rozglądają się za oryginalnymi prezentami. Zwłaszcza chrzestni starają się spełnić marzenia chłopców i kupują im quady, a dziewczynkom dają złote lub srebrne pierścienie dziewictwa.

  W pałacu w Wąsowie przyjęcie komunijne najlepiej zarezerwować już na rok wcześniej. Kto jednak planuje liczniejsze rodzinne spotkanie - powinien to zrobić jeszcze szybciej.

  - W drugą niedzielę maja mamy aż pięć uroczystości - mówi Iwona Targosz , kierownik recepcji pałacu Wąsowo. - Na najliczniejszym przyjęciu będzie około czterdziestu gości.

  Księża uczą jak duchowo przeżyć przyjęcie komunii a rodzice liczą koszty przyjęcia
  Cena od osoby waha się, w zależności od ustalonego menu, od 100 do 150 złotych.
  Restauracja Powozownia na poznańskiej Woli ma podobne ceny. Oferuje też przygotowanie przyjęcia z dowozem i obsługą kelnerską. Ci, którym udało się zarezerwować lokal, mogą na miejscu skorzystać z bezpłatnych atrakcji: placu zabaw dla dzieci i toru dla quadów, lub płatnych przejażdżek bry-czką lub na kucykach.

  Aż dwa lata wcześniej należy rezerwować miejsce w Cafe Bajka na osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Tu do dyspozycji klientów jest także kilka sal. Bywa, że organizowanych jest pięć, a nawet sześć przyjęć jednocześnie.

  - Najniższy koszt to 69 złotych za obiad i deser - informuje Ewa Mendel, współwłaściciel Cafe Bajka.
  Kilkugodzinna biesiada (bezalkoholowa) z obiadem, deserem i kolacją np. w restauracji Pałacyk w Koninie to wydatek 125 zł od osoby (dzieci - 75 zł). W Lesznie za uroczysty obiad oraz kolację w lokalu za jedną osobę trzeba zapłacić od 80 do 120 złotych. W niektórych przypadkach osobno trzeba płacić za ciasto na podwieczorek. Można także wynająć tylko salę, na przykład na ogródkach działkowych i zamówić catering.

  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nasze małe polskie wesele, czyli I Komunia Święta

  zbych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 51 / 32

  Co to sa pierścienie dziewictwa? A nie mozna by od razu wprowadzic pasow cnoty?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo