Koncert: Amadeus wspiera młode talenty

  Koncert: Amadeus wspiera młode talenty

  KOSTA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Agnieszka Duczmal i kierowana przez nią Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeusz od lat sprzyjają młodym talentom zapraszając je do udziału w swoich koncertach.
  Tegoroczny wiosenny koncert z cyklu "Promocja młodych muzyków" czeka poznańskich melomanów w niedzielę o godzinie 18. Dyrygowąć będzie Anna Jaroszewska-Mróz, a jako soliści wystąpią 12-letnia harfistka Julia Łopuszyńska, tegoroczna absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu Irmina Kopa-czyńska i 30-letni fagocista Arkadiusz Adamczyk.

  W programie II i III Symfonia Felixa Mendelssohna-Bar-tholdy'ego, Koncert na harfę B-dur Jerzego Fryderyka Haendla, "Łabędź" z "Karnawału zwierząt" Camille'a Saint Saensa oraz Koncert fagotowy Gio-acchino Rossiniego.

  Anna Jaroszewska-Mróz była najmłodszą uczestniczką, a zarazem najciekawszą osobowością VII Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach w roku 2003. W październiku ubiegłego roku była półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Pedrotiego we Włoszech co zaowocowało propozycjami dyrygowania kilkoma orkiestrami włoskimi.

  Z Capellą Bydgostiensis nagrała płytę "Hity XX wieku" wydaną przez firmę DUX. Julia Łopuszyńska uczy się grać nie tylko na harfie, ale i na skrzypcach. Jest zdobywczynią I nagród na I, II i III konkursie "Duety z harfą" w Cieszynie.
  Irmina Kopaczyńska to laureatka konkursów Prix de Lausanne w Lozannie oraz Premio di Roma w Rzymie.

  W tym roku otrzymała angaż do Zuricher Ballett Junior.
  Arek Adamczyk to pierwszy w Polsce fagocista grający ten konkcert Rossiniego. Współpracuje on z wieloma orkiestrami brytyjskimi, w tym BBC National Orchester Of Wales. MAZ

  AMADEUS: Promocja
  młodych muzyków
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  niedziela 26.04., godzina 18
  bilety: 20-30 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo