Poznań: Fontanna przy Zielonej tryśnie później

  Poznań: Fontanna przy Zielonej tryśnie później

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Uruchomienie fontanny na skwerze przy ulicy Zielonej nastąpi później niż spodziewali się poznaniacy. Nieckę czeka bowiem remont. Rozpocznie się on lada dzień i potrwa około trzech tygodni. Pod koniec maja fontanna powinna już działać.
  - Czekam na to z niecierpliwością, bo choć skwer w końcu mamy piękny, to jednak człowiek czuje niedosyt, że jeszcze nie wszystko działa, jak powinno - mówi Antoni Zakrzewski, który lubi w ciepły dzień przysiąść na ławce niedaleko domu. - Człowiek stary, to daleko chodzić nie może. Wcześniej strach było tu wejść - wszędzie bałagan.

  Taki stan rzeczy trwał przez lata, choć skwer znajduje się w sąsiedztwie Kupca Poznańskiego i siedziby władz miasta przy Placu Kolegiackim.


  Remont trwał długo, bo trzy lata. Efekty są niesamowite. To jedno z piękniejszych miejsc Poznania. Wygospodarowano plac zabaw dla dzieci, gdzie są różnego typu zabawki. Posadzono trzydzieści drzew i dziesiątki krzewów oraz innych roślin. Wiele z nich wkrótce zakwitnie.

  W grudniu skwerowi u zbiegu ulic Zielonej, Długiej i Strzeleckiej nadano imię prof. Zbigniewa Zakrzewskiego, ekonomisty, miłośnika miasta. Choć obiekt jest zamykany na noc (w godzinach od 22 do 7), nie udało się go ustrzec przed wandalami.

  - Niecka została pokryta specjalistyczną, elastyczną powłoką żywiczną - informuje Tomasz Lisiecki, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. - Powłoka ta łatwo uległa zabrudzeniu przez niewłaściwe użytkowanie, na przykład chodzenie po fontannie. Dodatkową dewastację, także zieleni, powodują osoby jeżdżące na deskorolkach i rowerach - dodaje.

  Teraz trzeba wyłożyć nieckę fontanny płytami granitowymi. Ta inwestycja będzie kosztowała około 65 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo