Poznań: "Wytyk służbowy" dla prokuratora za Machcin

  Poznań: "Wytyk służbowy" dla prokuratora za Machcin

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Prokurator, który nie zaskarżył decyzji sądu o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Jana Sz., który wkrótce po wyjściu na wolność zabił dwie osoby, został ukarany "wytykiem służbowym" przez rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.
  32-letni Jan Sz. został skazany na początku grudnia ub.r. na trzy lata więzienia za zgwałcenie byłej żony. Sąd Rejonowy w Kościanie podjął decyzję o zwolnieniu go z aresztu do czasu uprawomocnienia się tego wyroku, od czego nie odwołał się prokurator.

  Zażalenie wniosła poszkodowana i Sąd Okręgowy w Poznaniu przywrócił areszt. Wydano nakaz zatrzymania skazanego, jednak Jan Sz. zniknął.


  Wkrótce zastrzelił w Machcinie 28-letnią kobietę - swoją byłą szwagierkę, która we wcześniejszym procesie zeznawała na jego niekorzyść, i jej 31-letniego konkubenta. Gdy w lutym br. policja otoczyła posesję, w której się ukrywał, strzelił sobie w głowę. Po kilku dniach zmarł w szpitalu.

  Wobec prokuratora, który występował w kościańskim sądzie w sprawie Jana Sz., postępowanie wyjaśniające wszczął rzecznik dyscyplinarny prokuratury. Po jego zakończeniu orzekł wobec prokuratora "wytyk służbowy".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo