Grupa 52 Dębiec okradziona ze sprzętu studyjnego

  Grupa 52 Dębiec okradziona ze sprzętu studyjnego

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rok pracy - tak stratę wynikłą wskutek włamania do domu na poznańskim Dębcu określają raperzy z zespołu 52 Dębiec Przemysław "Hans" Frencel i Paweł "Deep" Paczkowski. I apelują o oddanie choćby twardych dysków, na których zapisane zostały ich piosenki.
  Album "Trip" miał trafić do sklepów 27 maja. Do czasu tłoczenia, jego zawartość była w formie plików na komputerze Pawła Paczkowskiego.

  - O drugiej w nocy wyszedłem ze studia, które urządziliśmy na parterze. Złodzieje musieli je obserwować, bo o piątej nad ranem przypadkowy przechodzień zwrócił uwagę na uchylone drzwi - relacjonuje raper i wylicza skradziony sprzęt. Najbardziej żal jednak komputera w charakterystycznej czarnej obudowie.

  - Wiem, że mogliśmy to gdzieś jeszcze zarchiwizować, ale niestety, nasze kawałki są tylko na twardych dyskach, wartych w sklepie 200 złotych - mówi Przemysław Frencel, który wczoraj poprosił naszą redakcję o pomoc w znalezieniu cennego urządzenia, prosząc ewentualnego znalazcę o kontakt pod numerem telefonu 0603 248 887.

  Kradzież sprzętu i nagrań duetu szokuje tym bardziej że "Hansa" i "Deepa" uznaje się za muzycznych reprezetantów swej dzielnicy, o której rapowali wielokrotnie w swoich utworach z dwóch dotychczasowych płyt. "Dębiec, Dębiec tutaj jestem, to tu miejsce najpiękniejsze, tu zaczynam i tu kończę, serce z miejscem nierozłączne" to fragment jednego z ich tekstów, którego dalszy ciąg już tak optymistyczny nie był: "Dajcie chłopakom zarobić, bo będzie trzeba pobić, jak nikt nie chce dać, będą samemu brać".

  - Znamy tu różnych ludzi, napatrzyliśmy się już na wiele rzeczy - wzdycha popularny "Deep". Pogodził się już ze stratą sprzętu, wartego około 6 tysięcy złotych, ale liczy na odzyskanie nagrań - ich powtórzenie zajęłoby kolejny rok...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo