Ulica Dąbrowskiego deptakiem. Prace ruszą w tym roku?...

Ulica Dąbrowskiego deptakiem. Prace ruszą w tym roku? [ZDJĘCIA]

Marcin Idczak

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Nie wiadomo kiedy ul. Dąbrowskiego zostanie przebudowana, ale Zarząd Dróg Miejskich myśli o stworzeniu deptaku
1/8
przejdź do galerii

Nie wiadomo kiedy ul. Dąbrowskiego zostanie przebudowana, ale Zarząd Dróg Miejskich myśli o stworzeniu deptaku ©Paweł Miecznik

W tym roku mogą się rozpocząć prace przy wprowadzeniu zakazu ruchu pojazdów pomiędzy mostem Teatralnym, a rynkiem Jeżyckim.
Już od kilku lat Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudować ul. Dąbrowskiego oraz kilka bocznych dróg na Jeżycach. Jednak brakuje na ten cel pieniędzy.

Poznań na demotywatorach: Z czego ostatnio żartowano? [OBRAZKI]Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich przedstawił zupełnie nową koncepcję.
Zgodnie z nią część ul. Dąbrowskiego może stać się deptakiem. Zapewniony by był dojazd mieszkańców do posesji. Ulica miałaby być przejezdna także dla komunikacji publicznej. Proponowane zmiany dotyczą odcinka od mostu Teatralnego po rynek Jeżycki. Możliwe są też zmiany na ul. Kraszewskiego na którą od przyszłej soboty mają wrócić tramwaje.

– Zmodernizowanie ul. Dąbrowskiego jest jednym z naszych głównych postulatów do ZDM - mówi Anna Sarbak, przewodnicząca rady osiedla Jeżyce. Jednak jak dodaje, za każdym razem słyszano odpowiedź, że nie ma pieniędzy, a stworzenie deptaku spowoduje zakorkowanie się ul. Kościelnej.

Jedną z osób, które mieszkają przy ul. Dąbrowskiego, przy części gdzie może zostać wprowadzony zakaz jazdy jest Stanisław Gorzelańczyk. - Jest tutaj tyle mieszkań, wciąż powstają nowe, że przy zapewnieniu dojazdu tylko dla lokatorów i tak ruch będzie bardzo duży - stwierdza. - Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że w każdym budynku znajdują się sklepy, punkty usługowe do których trzeba będzie dowieźć towar - dodaje S. Gorzelańczyk.

Wyjaśnia, że priorytetem powinna być rozbudowa ul. Świętego Wawrzyńca. Inaczej wszystkie okoliczne ulice kompletnie się zakorkują. Według ZDM rozwiązaniem ma być współpraca z deweloperem. Dzięki niej mogą powstać nawet po dwa pasy ruchu w każdą stronę ul. Św. Wawrzyńca.
Komentarze (23)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A gdzie Ci biedni mieszkańcy mają parkować ?

ByWatel (gość)

Zgłoś naruszenie treści

No to fajnie kolejny raz stawiany jestem przed faktem dokonanym utrudniającym życie. Nie ma na co pieniędzy trwonić to trzeba koniecznie na coś co będzie przeszkadzało.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
swietny pomysł

gosia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

uwazam, ze to świetny pomysł, jestem mieszkanka jezyc i chciałabym, zeby ta dzielnica stała sie przyjemniejszym miejscem do życia

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kpina

mm (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

Śmieszne, że tam gdzie nie trzeba chcą robić deptaki (chcą postawić pieszego na pierwszym miejscu), a tam gdzie właśnie pieszy powinien mieć udogodnienia, np. przy dojściu do nowego dworca takich...rozwiń całość

Śmieszne, że tam gdzie nie trzeba chcą robić deptaki (chcą postawić pieszego na pierwszym miejscu), a tam gdzie właśnie pieszy powinien mieć udogodnienia, np. przy dojściu do nowego dworca takich udogodnień piesi nie mają. Komedia.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dworzec

Atos (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Zgodzę się, że dojście do dworca jest beznadziejne, ale nie zgodzę się z tym, że miałby w jego okolicach powstać deptak, to bez sensu. To kwestia przejść dla pieszych, a nie deptaku.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

mm (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Ja również nie mówiłem o deptaku w okolicach dworca, mówię tylko o teoretycznym ułatwianiu życia pieszym.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
to najgorsze rozwiązanie

mieszkanka jeżyc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

Od 13 lat mieszkam na Jeżycach, od kilku poruszam się tam autem. Fakt ludzie w okolicy rynku jeżyckiego chodzą jak chcą i kierowcy muszą uważać. Ale żeby od razu deptak... jak wtedy dowiozę dziecko...rozwiń całość

Od 13 lat mieszkam na Jeżycach, od kilku poruszam się tam autem. Fakt ludzie w okolicy rynku jeżyckiego chodzą jak chcą i kierowcy muszą uważać. Ale żeby od razu deptak... jak wtedy dowiozę dziecko do przedszkola a potem dojadę do pracy. Już teraz kołuję po jednokierunkowych...którym co chwilę zmienia się kierunek. Na Jeżycach są korki i nie ma gdzie zaparkować. Gdzie tu jeszcze deptak.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dojazd

Atos (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Napisane jest wyraźnie, że mieszkańcy posesji będą mieli możliwość dojechania do domu, nie?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gwarancje

567cftgy (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jak Partia mówi że będzie można , to znaczy że ...mówi.!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
NIE BEDZIE TRAMWAJU?

Ja też w szoku! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

Jaki debil to wymyslil? To najkrotsza droga tramwajowa na trasie Centrum-Ogrody. Czy kogoś pogięlo?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czytanie ze zrozumieniem nie boli

Filippo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

A umiesz czytać? Czy może w ogóle nie zajrzałeś do artykułu? "Ulica miałaby być przejezdna także dla komunikacji publicznej." Chociaż zgadzam się ze zdaniami, że jest to niezbyt rozsądny pomysł.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
odbija

janko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 15

niektórym radnym z tymi deptakami odbija.Kto po tych deptakach będzie chodził i po co?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ludzie

Atos (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Ludzie będą chodzić. Są ważniejsi od samochodów.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
omg

marta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10

podobno tramwaj puszcza srodkiem deptaku tak samo autobusy.. hahaha ciekawe a auta to co> latac mamy?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pandemonium

Dawid Bodych (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

Czy oni naprawdę już zmysły potracili?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
apel o rozsądek!!

poznaniak2 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

naprawdę proszę o rozsądek w/s nowych pomysłów na deptaki bo za chwilę zafundujemy sobie kolejny koszmar komunikacyjny a układ komunikacyjny w centrum miasta nie jest z gumy!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Totalna głupota

Bulwerser (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 16

Co za idiotyzm! Psucia miasta ciąg dalszy. P. Gorzelańczyk ma rację - przecież tam żyją ludzie i funkcjonują firmy, jeżdżą tramwaje. Nie można jednym cięciem jakiegoś niedouka tego niszczyć.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Deptak

Stara data (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

Zgodnie ze starymio zasadami urbanistyki dot.komunikacji realizacja ciągu pieszego następowała po wykonaniu poprawnej obsługi komunikacyjnej obszaru zgospodarowywanego.Odwrócenie kolejności działań...rozwiń całość

Zgodnie ze starymio zasadami urbanistyki dot.komunikacji realizacja ciągu pieszego następowała po wykonaniu poprawnej obsługi komunikacyjnej obszaru zgospodarowywanego.Odwrócenie kolejności działań spowoduje totalny nieład komunikacyjny w czym specjalizuje się w ostatnich latach ZDM.Proponuję objąć urzędników tej firmy szkoleniami na temat komunikacji/jeśli nie są odporni na wiedzę/ zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo