Sport

    Narciarstwo zjazdowe: Dziesiątka niepokonanych

    Narciarstwo zjazdowe: Dziesiątka niepokonanych

    Leszek Gracz

    Głos Wielkopolski

    Głos Wielkopolski

    Siedmioro narciarzy i troje snowboardzistów zdobyło maksymalną liczbę 150 punktów w zakończonych w niedzielę zawodach Grand Prix, rozgrywanych od listopada na stoku "Malta Ski" pod patronatem "Polski Głosu Wielkopolskiego".
    Od listopada ubiegłego roku do minionej niedzieli na stoku "Malta Ski" odbyło się sześć edycji Grand Prix w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboar-dzie oraz Ligi Szkolnej.

    Z sześciu slalomów do generalnej klasyfikacji zawodów brano pod uwagę pięć najlepszych wyników, a więc maksymalnie można było zdobyć 150 punktów. I takim dorobkiem może się poszczycić siedmioro narciarzy z 14 kategorii, w których toczyła się rywalizacja: Natasza Friebe i Mikołaj Mroczkowski w najmłodszej kategorii do lat 6, Aleksandra Pluta w młodszej grupie szkół podstawowych i Wojciech Żółtowski w starszej grupie uczniów szkół podstawowych, Natalia Głyda wśród gimnazjalistek, Barbara Kot we współzawodnictwie licealistek oraz Robert Spieczyński w najstarszej kategorii wiekowej.

    Natomiast w rywalizacji snowboardowej (w sześciu kategoriach) maksymalnymi zdobyczami punktowymi wykazali się: Maurycy Karczewski wśród uczniów szkół podstawowych, Michał Gibajło w rywalizacji gimnazjalistów i Agata Ziętek we współzawodnictwie w najstarszej kategorii wiekowej.
    Grand Pirx już za nami, ale to jeszcze nie koniec sezonu narciarsko-snowboardowego w Poznaniu. W najbliższą niedzielę na stoku "Malta-Ski", także pod patronatem "Polski Głosu Wielkopolskiego" odbędzie się niezwykle widowiskowy slalom równoległy w Pucharze Poznania.

    TRIUMFATORZY GRAND PRIX I LIGI SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM I SNOWBOARDZIE
    Narciarstwo - (od najmłodszej kategorii wiekowej): Natasza Friebe i Mikołaj Mroczkowski; Aleksandra Pluta i Bartosz Wałczyk oraz Szkoła Podstawowa nr 6; Klaudia Anastaziak i Wojciech Żółtowski oraz Szkoła Podstawowa nr 13; Natalia Głyda i Tomasz Szczepański oraz Spo-łeczne Gimnazjum nr 2; Barbara Kot i Jan Hryniewiecki oraz VIII Liceum Ogólnokształcące; Wojciech Bakulin (w kategorii 20-34 lata kobiety nie startowały); Anna Szyfter i Bartosz Gogo-lewski; Robert Spieczyński (w tej kategorii wiekowej kobiety nie startowały). Snowboard - (od najmłodszej do najstarszej kategorii wiekowej): Agnieszka Dżugan i Maurycy Karczewski oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2; Dominika Kędzierska i Michał Gibajło oraz Społeczne Gimnazjum nr 1; Agata Ziętek i Witold Król oraz VII Liceum Ogólnokształcące.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 19 39 12 3 4 30-22
    2 Jagiellonia Białystok Live 18 36 11 3 4 32-16
    3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 18 30 9 3 6 22-23
    4 Legia Warszawa Live 18 29 8 5 5 33-21
    5 Lech Poznań Live 18 28 8 4 6 27-18
    6 Zagłębie Lubin Live 19 28 7 7 5 26-21
    7 Pogoń Szczecin Live 19 26 6 8 5 31-25
    8 Wisła Kraków Live 18 24 7 3 8 29-33
    9 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 20-24
    10 Korona Kielce Live 18 23 7 2 9 25-37
    11 Śląsk Wrocław Live 19 22 5 7 7 20-26
    12 Piast Gliwice Live 18 22 5 7 6 19-26
    13 Cracovia Live 18 19 4 7 7 27-25
    14 Wisła Płock Live 18 18 4 6 8 19-23
    15 Ruch Chorzów Live 18 17 5 2 11 24-33
    16 Górnik Łęczna Live 18 15 3 6 9 18-29