Poznań, Piła: Trwa wydawanie akcji PGNiG

  Poznań, Piła: Trwa wydawanie akcji PGNiG

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad setka pracowników Gazowni Poznańskiej może już odbierać akcje PGNiG. Osoby z najdłuższym stażem otrzymają papiery warte obecnie nawet około 70 tysięcy złotych.
  Niemal 61 tysięcy pracowników zakładów zależnych od spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od 6 czerwca może odbierać przysługujące imakcje. W Wielkopolsce uprawnionych do nich jest ponad 3 tysiące osób.

  - Akcje należą się osobom, które przepracowały określony okres w firmach związanych z obecnym PGNiG lub im spadkobiercom - tłumaczy Leszek Łuczak, rzecznik Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa. - W poznańskiej gazowni poza jej pracownikami akcje otrzyma ponad 2 tysiące innych osób - dodaje.


  Rzeczywiście, do Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy przy Groblej 15 w Poznaniu od ponad tygodnia zgłaszają się osoby uprawnione do pozyskania akcji. Na miejscu
  podpisywane są umowy nieodpłatnego zbycia akcji przez Ministra Skarbu Państwa.

  Poza pracownikami gazowni prawo do papierów wydawanych w stolicy Wielkopolski przysługuje także osobom zatrudnionym w: ZRUG Poznań oraz OGP GAZ-SYSTEM Oddział w Poznaniu.

  W Pile akcje wydawane są pracownikom w siedzibie Poszukiwań Nafty i Gazy "Nafta" na placu Staszica. Uprawnionych jest około 1,9 tys. osób. Cała operacja ma potrwać aż do końca lipca. W formie zapisu komputerowego trafiają na rachunek maklerski pracowników. - Obracać nimi na giełdzie będzie można po 1 lipca 2010 roku - mówi Leszek Łuczak. - Już teraz są jednak firmy, które chcą wykupić od pracowników akcje- dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo