Z sądu: Kradli na śpiocha z amfą dla psa

  Z sądu: Kradli na śpiocha z amfą dla psa

  Bas

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański Sąd Apelacyjny złagodził kary dla włamywaczy, którzy w 2004 roku podróżowali po Polsce, wypatrując zamożnych domostw. Zostali ujęci w Wielkopolsce, po okradzeniu dwóch rodzin w Obłaczkowie koło Wrześni. Policja zatrzymała ich - odpoczywających po pracowitej nocy - w hotelu "Dworek" w Brodowie.
  Trzon grupy stanowili mieszkańcy Warszawy: 30-letni obecnie Tomasz F., 42-letni Krzysztof W., 31-letni Michał K., 28-letni Marcin W. i 37-letni Grzegorz S. Proces toczył się w Poznaniu. Włamywali się w nocy, wywiercając otwory w futrynach okiennych. Przez dziurę wsuwali specjalny klucz łamany, którym mogli nacisnąć klamkę i otworzyć okno. Zabierali pieniądze, biżuterię, karty bankowe, telefony komórkowe, dokumenty i kluczyki do samochodów. Jeżeli posesji strzegł pies, podawali mu karmę z amfetaminą - czworonogi "na haju" zamiast pilnować, uciekały...

  Włamywacze też uciekali. Jeżeli włączył się alarm albo obudzili się domownicy. Udane włamanie kończyła ucieczka skradzionym autem. Jeżeli jednak wóz miał automatyczną blokadę, podróż kończyła się sto metrów za bramą...

  W lipcu ubiegłego roku poznański Sąd Okręgowy skazał Tomasza F. na 9 lat więzienia. Jego trzech wspólników - na 8 lat, a czwartego na 6. Za łącznie prawie 30 włamań. Wyrok zaskarżyli obrońcy oskarżonych. Argumentowali, że okradanym rodzinom nie stała się krzywda - poza materialną. Być może przestali się czuć bezpieczni w swoim własnym domu, ale przestępcy nie nastawali na ich życie i zdrowie. Sąd apelacyjny złagodził kary włamywaczom. Np. Tomaszowi F. z 9 do 7 lat. Przebywa on w celi już 4,5 roku. Skończył szkołę zawodową i kontynuuje naukę w więziennym liceum.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo