Poznań: Trzeba będzie znaleźć nowe miejsca dla trzylatków

  Poznań: Trzeba będzie znaleźć nowe miejsca dla trzylatków

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przed świętami wielkanocnymi zakończyły się zapisy dzieci do poznańskich przedszkoli. O miejsce w przedszkolu ubiega się 3,5 tys. trzylatków. Natomiast najstarszych dzieci, które od września pójdą do szkoły jest 2,5 tys.
  - Teoretycznie może nam brakować około tysiąca miejsc dla najmłodszych dzieci - mówi Elżbieta Przybylak, inspektor do spraw organizacji przedszkoli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. - Cały czas czekamy na decyzje rodziców, którzy do 11 maja mogą podjąć decyzję, czy zostawią dziecko w przedszkolu, czy przeniosą je do oddziału przedszkolnego w szkole lub zapiszą sześciolatka do pierwszej klasy.

  Do tej pory takich dzieci zapisanych jest 1,6 tys., a w sumie przygotowano dla nich 3 tys. miejsc.
  W tej chwili trwają rozmowy z rodzicami dzieci sześcioletnich zapisanych do przedszkoli, by można było przenieść całe grupy przedszkolaków do pobliskich szkół podstawowych, do sal specjalnie dla nich przygotowanych.

  - Razem z dziećmi przeniesiona zostanie nauczycielka z przedszkola, która dostanie do pomocy nauczycielkę z nauczania zintegrowanego - wyjaśnia E. Przybylak. - Przez rok dzieci będą miały zajęcia z poprzednią panią, a także będą mogły poznać nauczycielkę, z którą spędzą kolejne trzy lata nauki w szkole - dodaje.

  W poznańskich podstawówkach klasy nauczania zintegrowanego (I-III) mieszczą się w wydzielonych szkolnych blokach, a nawet w oddzielnych budynkach. Dzieci mają dostosowane do swego wieku świetlice i toalety. Posiłki jedzą, gdy ich starsi koledzy mają lekcje.

  - Mają swój cykl nauki, regulowany przez nauczyciela - mówi E. Przybylak. - Nie obowiązują ich dzwonki i szkolny system przerw. Mają swoje ogródki, w których się bawią i specjalne miejsca do odpoczynku, przygotowane w salach lekcyjnych. Poza książeczkami, w salach są także zabawki i gry. A ich wyposażenie nie jest gorsze, niż to, które było w sali przedszkolnej - wskazuje.

  Jeżeli rodzice sześciolatków zgodzą się na przeniesienie swoich dzieci do szkolnych oddziałów przedszkolnych, miejsc dla maluszków nie powinno zabraknąć.

  Wyniki rekrutacji do poznańskich przedszkoli poznamy 15 maja, o godzinie 9.

  Szkoły podstawowe, w których przygotowane są specjalne sale dla sześciolatków są gotowe przyjąć najstarsze grupy przedszkolne. Urzędnicy Wydziału Oświaty poznańskiego magistratu już wybrali placówki, które znajdują się blisko przedszkoli.

  Wytypowano aż 23 szkoły podstawowe.

  Są to placówki o następujących numerach: 3, 6, 7, 9, 11, 12, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 27, 35, 50, 51, 53, 59, 63, 64, 65, 88 i 90.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jaka przystosowana zerówka?

  paula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  "W poznańskich podstawówkach klasy nauczania zintegrowanego (I-III) mieszczą się w wydzielonych szkolnych blokach, a nawet w oddzielnych budynkach. Dzieci mają dostosowane do swego wieku świetlice...rozwiń całość

  "W poznańskich podstawówkach klasy nauczania zintegrowanego (I-III) mieszczą się w wydzielonych szkolnych blokach, a nawet w oddzielnych budynkach. Dzieci mają dostosowane do swego wieku świetlice i toalety. Posiłki jedzą, gdy ich starsi koledzy mają lekcje. " - co to za bzdury Państwo piszecie? Może to lepiej sprawdzić najpierw? Może i jest kilka takich szkół, ale moje dziecko chodzi do wytypowanej SP nr 90 i tam zerówka to jedna klasa na końcu korytarza. Żadnej osobnej, przystosowanej toalety, żadnej osobnej świetlicy, żadnego ogródka i 5 klocków na krzyż. jak dzieci mają się poruszać chwilę, to zestawiają sobie stoły na bok...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo