Lokatorzy PTBS zapłacą jednak mniej

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Polskie Stowarzyszenie Lokatorów TBS zawarły porozumienie ustalające wstępne warunki i zasady umożliwiające obniżkę czynszów. Od maja lokatorzy PTBS mieli płacić 11,98 zł za metr kwadratowy mieszkania. Podwyżka będzie jednak niższa o 60 gr.
  - Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale cieszę się i z tego- mówi Małgorzata Pietrzycka, mieszkanka bloku PTBS przy ulicy Szyperskiej. - Choć to trochę taki wentyl bezpieczeństwa. Wciąż szokuje mnie postawa władz miasta, które, moim zdaniem, nie dość dokładnie pilnują swojego majątku.

  - To dobra wiadomość. Zapłacę więc o 27 złotych mniej, niż wynika to z obliczeń, które niedawno otrzymaliśmy - cieszy się pani Sylwia, poznanianka mieszkająca w bloku należącym do PTBS. - To niewielki, ale zawsze sukces stowarzyszenia.

  Dariusz Ludwiczak, przewodniczący Stowarzyszenia Lokatorów, zaznacza, że to pierwszy, i ma nadzieje nie ostatni, wymierny sukces.

  - Zarząd PTBS zobowiązał się także do podjęcia działań, które może pozwolą na obniżenie czynszu do 10,50 zł jeszcze w tym roku - podkreśla Ludwiczak.

  - Uważam, że zawsze najpierw trzeba szukać kompromisu, a dopiero potem iść na wojnę - mówi Arkadiusz Stasica, wiceprezes PTBS. - Przeanalizowaliśmy plany remontowe na ten rok, które w znaczącym stopniu wpływały na podwyżkę czynszu. Znaleźliśmy kilka pozycji, które można przesunąć.
  PTBS zrezygnuje więc z systemu monitorowania osiedli przy ul. Murawa oraz Sikorskiego - Robocza oraz częściowo z robót związanych z estetyką otoczenia budynków. W ten sposób oszczędzi 560 tysięcy.

  - Do końca kwietnia lokatorzy powinni otrzymać nowe wyliczenia - zapewnia A. Stasica.
  - To początek budowy właściwych relacji z PTBS - zaznacza D. Ludwiczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na prezydenta !

  wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Ludwiczak na prezydenta {Polski !}

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprawiedliwość dla wszystkich tbs

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Mam nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem innych tbsów.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo