Licheń: Uczą się mówić i pisać o Kościele

  Licheń: Uczą się mówić i pisać o Kościele

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawie stu dziennikarzy i duchownych z całej Polski uczestniczy w IV Konferencji "Kościół bez tajemnic", która w czwartek rozpoczęła się w Licheniu.
  W tym roku dyskusja toczy się wokół języka, jakim opisywane jest życie Kościoła. Już tytuł konferencji "Jeden język - dwie prawdy?" wzbudził kontrowersje, ponieważ - jak podkreślali prelegenci - prawda jest jedna, natomiast sztuka jej przekazywania polega na tym, by "mówić, nie szkodząc. Pokazywać, nie szokując. Dawać świadectwo i nie napadać. Ujawniać i nie potępiać".

  - Zajmowanie się sprawami Kościoła wymaga odwagi i pokory - mówił ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego". - Dziś nie wystarcza już, że "Stolica Apostolska tak powiedziała". Media nie mogą być popularną wersją katechizmu katolickiego. O trudnych sprawach należy dyskutować.

  Jutro ostatni dzień konferencji. Ku rozczarowaniu uczestników, w Licheniu nie pojawi się Arturo Mari, papieski fotograf, który z powodów osobistych odwołał przyjazd do Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo