Komendant zwolnił dwa razy: dzisiaj zeznawał przed sądem

  Komendant zwolnił dwa razy: dzisiaj zeznawał przed sądem

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Alojzy Łowicki, były już komendant straży miejskiej w Poznaniu, nie pamięta, czy zwalniając strażników miejskich, sugerował się doniesieniami mediów, czy rzeczywiście wiedział o zarzutach, jakie prokuratura postawiła jego podwładnym.
  Ta niewiedza może teraz kosztować miasto nawet 30 tys. zł. Czterech z sześciu zwolnionych dyscyplinarnie municypalnych domaga się bowiem od poznańskiego magistratu 3-miesięcznej pensji za, ich zdaniem, niezgodne z prawem zwolnienie z pracy.

  - Gdy ich zwalniałem, oni podchodzili do całej sprawy na luzie. Wydawało mi się, że byłem bardziej tym wszystkim przejęty niż oni - zeznał dzisiaj przed sądem Alojzy Łowicki. Jak utrzymuje, strażnicy musieli odejść, gdyż stracił do nich zaufanie.

  Innego zdanie są jego byli podwładni. Twierdzą, że w rozmowie z nimi komendant Łowicki jako przyczynę zwolnienia wskazał naciski prezydenta Poznania oraz presję mediów. Na początku października 2008 r. strażnicy otrzymali trzymiesięczne wypowiedzenia. Przez ten czas mieli otrzymywać też pensje.

  Ta sytuacja zmieniła się po kilku dniach. Wówczas uprawomocniły się zarzuty, jakie prokuratura postawiła sześciu poznańskim strażnikom. Zdaniem śledczych municypalni, w zamian za łapówki, zdejmowali blokady z kół bez karania kierowców. Wtedy komendant postanowił zwolnić dyscyplinarnie całą szóstkę.

  I właśnie z tą decyzją nie chcą się pogodzić strażnicy. Utrzymują, że drugie zwolnienie było bezprawne. Z tego powodu domagają się m.in. zapłacenia im za 3-miesięczne wymówienie oraz sprostowania świadectw pracy.
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo