Donos na starostę

  Donos na starostę

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niegospodarność, mobbing i łamanie ustawy o zamówieniach publicznych - takie zarzuty pilski starosta Tomasz Bugajski usłyszał z prawej strony, od Jacka Ciechanowskiego, szefa klubu radnych PiS w radzie powiatu.
  Teraz zarzuty przeciwko niemu wysunęła lewa strona - Bogumiła Hromiak-Paprzy-cka, radna sejmiku wojewódzkiego z SLD, złożyła doniesienie do prokuratury w związku z wycinką na zlecenie starostwa około 100 drzew przy drodze powiatowej Stobno - Kotuń.

  - Z moich informacji wynika, że wycięto około 20-letnie drzewa bez zezwolenia i bez obowiązkowej opłaty - mówi Bogumiła Hromiak- Paprzycka. - Otrzymałam również niepotwierdzoną, co prawda, informację, że wycięte drzewa zostały potem sprzedane przez powiatowy zarząd dróg. To wszystko nosi znamiona przestępstwa, a moim obowiązkiem w tej sytuacji jest zawiadomienie prokuratury.
  Nie bez znaczenia jest fakt, iż radna sama jest mieszkanką gminy Szydłowo, a mieszkańcy są tam szczególnie uczuleni na punkcie nielegalnych wycinek. Za jedną z nich w poważne kłopoty wpadł poprzedni wójt. Teraz kłopoty może mieć starosta, jeżeli prokuratura zdecyduje się wszcząć dochodzenie w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, która to zrobi, gdyż pilska z pewnością będzie chciała z tej sprawy się wyłączyć.

  - Wszyscy składają doniesienia na starostę, a starosta jakoś nadal jest starostą - mówi starosta pilski Tomasz Bugajski. - W tej sprawie mam wyjaśnienia dyrektora powiatowego zarządu dróg, że żadnej wycinki nie było, i uważam je za wystarczające.
  Tymczasem "sprawę starosty" zamyka już powoli leszczyńska prokuratura, do której wpłynęło doniesienie Ciechanowskiego. Zakończenia mogą być dwa: umorzenie postępowania albo zarzuty dla starosty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo