Poznań: Była studentka walczy w sądzie o magistra

  Poznań: Była studentka walczy w sądzie o magistra

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Była studentka pozwała do sądu poznańską Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości, domagając się dopuszczenia do egzaminu magisterskiego i 80 tysięcy złotych odszkodowania.
  W 2003 roku podpisała z uczelnią umowę na studia uzupełniające magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing. Przyznano jej tak zwaną "prolongatę strukturalną" w wysokości 7 320 złotych, którą miała zwrócić przed uzyskaniem dyplomu . Studentka w terminie złożyła pracę magisterską (jej tematem była zorganizowana przestępczość gospodarcza), jednak uczelnia uzależniła dopuszczenie jej do końcowego egzaminu od spłaty pieniędzy.

  Tymczasem ona straciła pracę i majątek zainwestowany w dwie spółki. Jej trudna sytuacja nie przekonała uczelni. Jak również argument, że zawarta umowa obejmuje także egzamin magisterski, a czas na rozliczenie ma do uzyskania dyplomu. Uczelnia wystąpiła do sądu o nakaz zapłaty. Ruszyła egzekucja komornicza. Jej, jako absolwentce bez dyplomu trudno było jej znaleźć dobrą pracę. W tej sytuacji zdecydowała się dochodzić swoich interesów w sądzie.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo