Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tarnowo Podgórne: Stawali na podium już 75 razy! [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
Wyróżniający się zawodnicy, a także ich trenerzy otrzymali nagrody
Wyróżniający się zawodnicy, a także ich trenerzy otrzymali nagrody Robert Domżał
Drugie miejsce w Wielkopolsce piąte, w kraju oto najkrótsze podsumowanie osiągnięć minionego sezonu Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. W tym roku zawodnicy tego klubu stawali na podium 75 razy. 35 razy zwyciężali.

- Kiedy przed rokiem dokonywaliśmy podsumowania sezonu sądziłem, że lepiej już być nie może. Pomyliłem się. W tym roku zawodnicy zdobyli jeszcze więcej medali i miejsc na podium – mówi Bernard Broński, założyciel drużyny kolarskiej w podpoznańskiej miejscowości. W minionym sezonie zawodnicy Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne wywalczyli 223 punkty. Przed rokiem było ich 156.

W tym roku reprezentanci KK Tarnovia startowali zarówno w wyścigach szosowych, jak również z powodzeniem uczestniczyli w wyścigach na torze. Kilku zawodników KK Tarnovia, ścigało się też przez cały sezon we Francji, gdzie przebywają na stażu.

Największy sukces odniósł Gracjan Szeląg, który w startując na Mistrzostwach Świata we Florencji zajął w kategorii orlików 12 miejsce. W kraju dołożył do tego sukcesu między innymi złoty medal Górskich Mistrzostwa Polski.

Kolejny rok wyróżniającą się zawodniczką jest Dominika Borkowska, która wywalczyła czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Odbyły się one w Portugalii. Startowała tam w sprincie olimpijskim. Z Mistrzostw Polski przywiozła dwa złote medale - w sprincie i na 500 metrów - oraz srebro w keirinie.

W jej ślady idą zdobywając po kilka medali każda Jagoda Garczarek oraz jej siostra Zuzanna, a także Julita Jagodzińska.

Spośród młodzików warto zapamiętać takie nazwiska jak Krystian Ruta, Norbert i Jakub Śmieszkowie a także Kamil Kowalczyk. Każdy z nich wywalczył na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików od jednego do pięciu medali.

W roku przyszłym na kontrakt we włoskim klubie liczy Gracjan Szeląg.