Poznań: 18 ton baterii nie trafiło na śmietnisko

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzięki akcji Zakładu Zagospodarowania Odpadów, w 2008 roku poznaniacy zebrali aż 18 ton zużytych baterii. Nie trafiły one na składowisko odpadów komunalnych, tylko zostały we właściwy sposób zutylizowane. Rok wcześniej zgromadzono w ten sposób 11,7 ton odpadów.
  Baterie i akumulatory małogabarytowe są używane powszechnie i należą do odpadów wyrzucanych głównie w gospodarstwach domowych. Oprócz tego używane są także w przemyśle, transporcie, służbie zdrowia czy wojsku.

  Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców i konieczność ochrony środowiska przyrodniczego, ZZO w 2004 roku podpisał umowę z Organizacją Odzysku Reba. Zakład ten zobowiązał się do zbiórki zużytych baterii małogabarytowych, stając się w ten sposób operatorem systemu na terenie Poznania.

  W porozumieniu z Wydziałem Oświaty UMP wyposażono też poznańskie przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe w specjalne pojemniki na zużyte baterie. Ponadto trafiły one do obiektów użyteczności publicznej, do których każdy mieszkaniec może nieodpłatnie przynieść zużyte baterie.
  Również miejskie pojemniki do selektywnej zbiórki surowców wtórnych zaopatrzone zostały w specjalne kieszenie na baterie.

  Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie korzystają z pojemników do selektywnej zbiórki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo