Konin: Prawnik za darmo?

  Konin: Prawnik za darmo?

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O stworzenie bezpłatnego punktu porad prawnych stara się w Koninie radny Dariusz Wilczewski. Za swoją działalność na rzecz promowania prawa znalazł się w gronie nominowanych do nagrody "Pro publico bono". Jest pomysłodawcą powołania stałych mediatorów w sprawach gospodarzcyh.
  Radny Dariusz Wilczewski chce aby jeszcze w maju taki punkt porad prawnych został utworzony w Urzędzie Miasta. - Dziwne jest to, że cudzoziemcowi państwo polskie zapewnia bezpłatne poradnictwo prawne, natomiast pozbawieni są tego polscy obywatele. W innych krajach są takie punkty, chociażby w Holandii, gdzie funkcjonują kantory prawne - twierdzi Dariusz Wilczewski.

  Prawnicy dyżurują często w biurach poselskich, gdzie są oblężeni przez petentów. Jednak Dariusz Wilczewski mówi, że konieczne jest stworzenie biura, do którego w określonych godzinach będzie mógł wejść każdy z ulicy. - W biurze mogą pracować absolwenci prawa czy studenci w trybie zaocznym. Pod kierownictwem doświadczonego prawnika będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe. Utworzenie takiego biura nie musi miasto nic kosztować, gdyż można wykorzystać pieniądze na staże zawodowe - uważa Dariusz Wilczewski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo