Oborniki: Włamywacze skradli bramę, teraz staną przed sądem

  Oborniki: Włamywacze skradli bramę, teraz staną przed sądem

  LUCA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziesięciu mężczyzn zamieszanych we włamania i paserstwo zostało oskarżonych przez prokuraturę rejonową z Obornik Wielkopolskich. Młodzi ludzie od maja do listopada ubiegłego roku mieli przywłaszczyć towar o wartości co najmniej 75 tysięcy złotych. Działali na terenie Obornik i okolic w powiecie szamotulskim.
  Zarzucono im dziewięć włamań do garaży, budynków gospodarczych, obiektów przemysłowych czy kontenerów. Zabierali ze sobą między innymi sprzęt elektroniczny oraz elektryczny, narzędzie i części samochodowe, agregaty czy kable. Ich łupem padła nawet brama wjazdowa wraz z furtką. Przywłaszczone mienie było później ukrywane i sprzedawane paserom. Dzięki temu młodzi ludzie zarabiali pieniądze.

  Dwaj członkowie grupy, czyli Paweł T. i Adam S., mieli działać w warunkach recydywy. Wcześniej byli już bowiem karani za podobne przestępstwa. Pozostali oskarżeni, za wyjątkiem Piotra K., nie mieli wcześniej konfliktu z prawem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo